Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Koliban/albérletben élő...

Koliban/albérletben élő egyetemisták! Ti miből éltek?

Figyelt kérdés

Egyetemre szeretnék járni, de a szüleim nem támogatnak. 24 éves vagyok, komoly lelki gondokkal kűzdöttem, ezidáig ezért nem tudtam tanulni. Jártam egyetemre, de kibuktam, mert nem tudtam tanulni.

Most meg már a koromra való tekintettel nem támogatnák a továbbtanulásom, azt mondják menjek el dolgozni.

Én viszont nappalira szeretnék járni.

Van megoldás? :( Nagyon el vagyok keseredve.

Jelenleg albérletben élek és dolgozom, mert kirúgtak otthonról.


2017. jan. 9. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A koli Szegeden ~9-12.000 forint havonta, ami annyira nem sok, és ingyen víz/áram/gáz szóval elég jó. Havi 40-ből szűkösen már megéltem másfél évig, most meg dolgozom, így ki tudtam költözni albiba.
2017. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Személy szerint magánórákból tartom fenn magam úgy-ahogy. Egyébként a diákmunka egy lehetőség lehet a számodra, sok cég már úgy hirdeti magát, hogy teljesen alkalmazkodnak hozzád.


Nem mondom, hogy egyszerű lesz, de ha igazán akarod, menni fog.

2017. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

- Diákmunka;

- egyedi esetben lehet kérni egyéni tanrendet (bár ahhoz nem értek, hogy mire adják meg);

- diákhitel

2017. jan. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy ha van lehetőség, akkor duális képzés.
2017. jan. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Duális képzés nappali tagozaton egy jó megoldás lehet. Jelentkezz több helyre, az adott szakon több céghez is ha van több cég. azt ahol sikerül. Már az első félévtől kaphatsz szociális segélyt, de azt pályázni kell, figyelni kell határidőket az egyetemen. Második félévtől tanulmányi ösztöndíj, ha benne vagy az első 50% legjobb hallgatóban. Ezek akkor, ha államis vagy. Diákmunkák diákszövetkezeteknél, gyakornoki állások, ha nem sikerül a duális képzés.

Milyen szakot gondoltál ki?

2017. jan. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!