Hová jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Idén érettségizem, a töri, a magyar és a média 80% körül lesz, angolból emeltezem, abból legalább 60-70%-ot szeretnék elérni, matekból viszont nagyon gyenge vagyok, így kb 30% lesz.

Az eredményimből is látszik, hogy humán beállítottságú vagyok. Rengeteget keresgéltem már szakok után, de egyszerűen semmit sem találtam ahová felvennének, és piacképes diplomát is adna. Tudnátok tanácsolni valamit? Kérlek segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve.


2017. jan. 13. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Ne a szakokhoz keress munkát, hanem a munkához szakot! 18 évesen már csak van valami fogalmad arról, mit szeretnél dolgozni. Ha nincs, olvass át néhány száz álláshirdetést. Ha találsz valami érdekeset, nézd meg, mik a jelentkezés feltételei. Ezek ismeretében tanulj tovább. Nem feltétlenül egyetemen.
2017. jan. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!

Pályaorientációs tanácsadáson voltál már? Munkaügyi központok is szerveznek ilyesmit.


Javaslom a kommunikáció-média vonalat, a tanulmányaidból úgy látom, hogy az az irányod.


Az hogy melyik végzettség lesz piacképes nem az dönti el, hogy az újságokban mit olvasol, hanem hogy a megszerzett tudásodat TE hogyan tudod kamatoztatni, felhasználni, mit tudsz hozzátenni az általános dolgokhoz.

Egy ismerősöm andragógiát végzett humánfejlesztői iránnyal. Most már egy KKV HR osztályán dolgozik és képzés-fejlesztéssel foglalkozik. Pedig az andragógiát sokan a büfészakok közé sorolják.

Szerintem nincs olyan hogy büfészak. Mindegyik főiskolán meg kell küzdeni a jó jegyekért. Akinek a matek és a reál tárgyak mennek csípőből, azok pont a bölcsész szakokon tudnak nagyon szenvedni. Akiknek a matek és a reál tárgyak nem mennek azok viszont élvezik a kommunikáció, andragógia, művelődésszervező, közösségszervező szakokat.

Mindenféle emberre szükség van, szóval ne ess pánikba, olvass utána az egyetemek honlapján, hogy milyen tantárgyaik vannak és ha még kell segítség, írj privit, ha tudok segítek. :-D

Ne feledd, rajtad múlik, hogy piacképes leszel-e a végzettségeddel együtt. Nem a végzettség piacképes, hanem te a tudásod, a gyakorlati tapasztalatod, a hozzáállásod, a lelkesedésed és az hogy mit kezdesz mindezzel.

Hajrá!

2017. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Kommunikáció és médiatudományon sokáig gondolkoztam, 3 éven keresztül játszadoztam a gondolattal, hogy ide kellene jelentkeznem, de eltántorított a magas ponthatár, és az emberek véleménye.

A büfészakokról való véleményeddel teljesen egyetértek! Lehet, hogy írni fogok neked, ha esetleg felmerülne bennem néhány kérdés! :)

Ment a zöld kéz mindkettőtöknek! :)

2017. jan. 14. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!