Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha bűnügyi helyszínelő akarok...

Ha bűnügyi helyszínelő akarok lenni akk ahhoz most mi kell?

Figyelt kérdés

Több helyen érdeklődtem és néztem utána ennek és elég sokminden különböző dolog jött le eredményként és eléggé összezavarodtam.

Először is a legjobb barátom, a Google szerint ez egy OKJ-s képzés.

Mikor ezt közöltem a biosz tanárommal és kérdeztem erről (akit ebben az ügyben elvileg lehet kérdezni mert járatos) ő azt mondta h szó sincs OKJ-ről, egyetemen biológusnak kell végeznem.

Továbbá régebben itt is bepróbálkoztam és mondott vki olyat is h rendőrképzés kell (én ebbe hiszek a legkevésbé)


Kérem, vki aki ebben járatos, vagy épp helyszínelő vagy van helyszínelő ismerőse akk tudna segíteni? Fontos lenne mert teljesen össze vagyok zavarodva.


Válaszokat előre is köszönöm!


2017. jan. 13. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennyi sületlenséget rég olvastam. ( Ezzel nem téged akarlak bántani, hanem a neked "tanácsokat" adókat.)


22 éve vagyok rendőr, tehát van fogalmam a témáról. :-)


1. A bűnügyi helyszínelőknek semmi köze a biológiai végzettséghez. Az legfeljebb igazságügyi szakértőknél feltétel - de ők meg nem rendőrök.

2. A bűnügyi helyszínelő csak hivatásos ( rendőr) lehet. Annak pedig alapfeltétele minimum a RSZK-i elvégzése, jobb esetben a NVE rendészeti kara.

Ha ez megvan, akkor lehet menni belső képzésre ( amin csak már végzett rendőrök vehetnek részt!), ami valóban egy OKJ számmal rendelkező képzés ( bűnügyi technikus), de ez nem azt jelenti, hogy bárki elvégezheti. Ez egy "ráépülő" képzés, aminek van képzettségi ( és más) előfeltétele.

[link]

2017. jan. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Végre egy hasznos információ. Az igazságügyi orvosszakértőröl mit tudsz? Ahhoz mi kell?
2017. jan. 14. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Először is egy orvosi diploma
2017. jan. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az igazságügyi orvosszakértőröl mit tudsz? Ahhoz mi kell?"


Ő nem rendőr, nincs hivatásos állományban.

Nyilván alapfeltétele egy orvosi diploma, szakvizsga, aztán fel kell kerülni az Igazságügyi szakértői listára.

Erről itt olvashatsz bővebben:

[link]

2017. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 15. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2017. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!