Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha földrajzból érettségizek...

Ha földrajzból érettségizek mi lehetek?

Figyelt kérdés

2017. jan. 14. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mekis dolgozó.
2017. jan. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

elmehetsz biológia/kémia/földrajz/földtudomány/környezettan/fizika/matek szakra, innen mondjuk valamilyen kutatásba bekapcsolódhatsz, esetleg egyetemen oktathatsz később ha végigjárod a "ranglétrát"

lehetsz élelmiszermérnök/agrármérnök/természetvédelmi mérnök stb.

elmehetsz tanárnak is,szerintem még ez az egyik legjobb opció, de a földrajz mellé én mindenképpen valami kötelező érettségi tárgyat ajánlanék másik szaknak: magyar/angol/matek

egyébként a felvi.hu-n tudsz keresgélni, sok sikert :)

2017. jan. 14. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Bármi, amihez érettségi bizonyítvány kell.

A földrajzérettségi nem azt jelenti, hogy bármilyen extrát teljesítettél, csak hogy ezzel teljesítetted az alapkövetelményt, hogy legyen érettségid. Egyébként azon gondolkodtál már, hogy mi szeretnél lenni, és megnézted, hogy ahhoz milyen érettségire van szükséged, vagy csak kiválasztottad a legkönnyebbnek tűnő tárgyat (becsapós ám!), és most kezded hozzáigazítani az életről szól elgondolásaidat?

2017. jan. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt, hogy merre mehet tovább. Pl.: geológus, építőmérnök, meteorológus, stb.
2017. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha földrajzból érettségizel ha másból még mindig lehet bármi; jogász, orvos, mérnök, tanár, tűzoltó, taxisofőr... Ami csak akarsz lenni!
2017. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Geológusnak érdemes tanulni?
2017. jan. 14. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!