Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fogtechnikusi pályán gondolkoz...

Fogtechnikusi pályán gondolkozom, mit ajánlotok, hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Debrecenhez közel lakom, ezért jó lenne, ha lenne ott egy képzés, csak nem tudom, hogy az mennyire színvonalas. Tudom, hogy csak OKJs képzés van, ami nem baj, de jobban örülnék egy felsőfokú képesítésnek. Egyébkent tudtok hasonló szakmákat ajánlani, (lánynak) azt elöre is megköszönöm. Nem feltétlen fogas dolgokkal kaocsolatosra gondolok. Azt sem tudom, hogy fogtechnikus és fogtechnikus között mi a különbség, csak annyit tudok róla, hogy ők készítik a fogszabályzókat. Mást is csinálnak? Még nagyon fiatal vagyok, van olyan képzés esetleg, amelyet támogat az állam, esetleg ingyenes?

Fogtechnikusoktól szívesen elfogadok tanácsokat. :)



2017. jan. 15. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem keress meg egy fogtechnikust, és ő segíthet.

Tudtommal kell egy olyan hely, ahol a gyakorlatit végzed...

Vagy menj el stewardessnek, az is nagyon jó.

2017. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Jagello válasza:
Fogtechnikusként azt tudom tanácsolni, hogy általában a gyakorlati oktatás nincs ingyen, viszont jár ösztöndíj. Azonban van, hogy az nem fedezi a gyakorlati oktatás árát. Sajnos arra felé fogalmam sincs milyen iskola van, illetve milyen laborok vannak. Csupán azért írtam, hogy így számolj. Továbbá elég rugalmasnak kell lenned, ha ezt választod. Olykor olyan határidők vannak, amik vagy a nagyon korai kezdést, vagy a késői ott létet igényelhetik. Ez lehet minden napos, de lehet csak heti rendszerességű is,vagy akár ritkább. Ez változó lehet. Viszont vannak előnyei is azért. Általában az átlagnál jobban lehet vele keresni, persze itt is nagy a szórás. Egyre inkább csökken a bér a valamikorihoz képest. Összességében nőnek egy olyan szakmát vállalni,ami a teljesítményről szól, nem biztos,hogy célszerű, ha a gyereknevelésre gondolunk. Amúgy ha gyengébb anyagi körülmények az akadály, vannak pályázatok, diákmunka, ajánlom a felsőoktatást egyetemi szinten. Ha kérdésed van írj nyugodtan.
2017. jan. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!