Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 3D-s szerv nyomtatással...

Ha 3D-s szerv nyomtatással szeretnék foglalkozni, akkor milyen mesterképzésben gondolkozzak?

Figyelt kérdés
Molekuláris bionika alapképzésen vagyok jelenleg, ez egy remek kiindulási alap szerintem az ilyen orvostechnikai dolgokhoz, azonban engem kifejezetten a 3D-s szervnyomtatás érdekel, ha ezzel szeretnék foglalkozni, akkor milyen msc-t tűzzek ki célul?

2017. jan. 15. 14:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy kb, mert ezzel egyik szak sem foglalkozik.


Utána kell nézni milyen intézetek és laborok foglalkoznak vele, aztán írni nekik, keresni őket. A többség nem fog válaszolni, de próbálkozni lehet :) főleg az őssejtes érnyomtatás talán ami elérhető téma.


Pubmeden keress magyar publikációkat a témában, és próbáld felvenni a kontaktot.


Amivel piacképes lehetsz az a programozás, gépi látás, képfeldolgozás, jelfeldolgozás. Tehát ha most nem találsz ilyen szervnyomtatós témát, akkor jó referencia, ha elkezdesz ilyesmivel foglalkozni. A kutatólaboroknak nagy szüksége van ilyen csapattagokra.


Ha csak úgy keresed meg a professzort, hogy semmi referenciád nincs, akkor hátrányból fogsz indulni. Csak mert 10x annyi lelkes orvos, biológus, anyagmérnök, állatorvos TDK-s hallható áll sorban ilyen laborok és témavezetők előtt, akik a bionikusoknál sokkal képzettebbek... viszont nem tudnak programozni.

Kísérleteket elvégezni, meg cikket olvasni, stb ilyenre van rengeteg hallgató, de programozással supportálni a cikkeket, arra nagyon komoly igény van.

Bionikusként, így jutottam olyan sok érdekes témához, hogy annyi munka volt, hogy sajnos erősen szelektálnom kellett és a legérdekesebből írtam diplomát.

2017. jan. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!