Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » S. O. S. Ti a helyemben mit...

S. O. S. Ti a helyemben mit tennétek, hogy jelölnétek a szakokat? Egy kétségbeesett 14 éves lány kéri nagyon a segítségetek!

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, utolsó pillanatokban teszem fel a kérdést, szombaton felvételi. Igaz, később kell megjelölni az iskolákat, de lapokat kell kitölteni, és ahhoz már kellenek ezek. Eddig biztos voltam a döntésemben, de most nagyon megingott...Biológia-kémia szak, vagy történelem-magyar nyelv és irodalom szak? Melyikből mi lehetnék, melyiket érné jobban elsőnek jelölni? (Eddig az elsőhöz húzott a szívem, de már nem tudom..Az utóbbi is nagyon érdekelne) Akkor másik iskola, turisztika szak? Milyen? Szállodai recepcióst ír, ami lehetnék, hát nem tudom..Megéri? Akkor..Pénzügy, számvitel, ha nem szeretem a matekot, (sőt..) meg az informatikáért sem vagyok oda, akkor hagyjam? Bár nagyon, nagyon rossz matektanárom (Világi bunkó ember) van, nem csodálom, hogy nem megy. Kérlek, segítsetek..:( És ne bántsatok, neten nem találok meg ilyeneket, és hátha tudtok nekem itt valami újat mondani, meg segíteni.

2017. jan. 15. 18:08
 1/10 A kérdező kommentje:
Jajj, és kihagytam...Ha izuális kúltúra szakon végzek, abból mi lehetek?
2017. jan. 15. 18:13
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az nem opció esetleg, hogy egy sima, nem tagozatos osztályba menj egy sima gimnáziumba? Ott tanulsz egy ideig mindent ugyanakkora hangsúllyal, és csak 10.-ben kell eldöntened (tehát még két éved van), hogy mit szeretnél emelt óraszámban (úgynevezett fakultáció) tanulni.

2017. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!

De, van ilyen opció is, igen. Az mindenképpen jelölve lesz, csak jajj, nem tudom, hogy az jó döntés lenne-e.:( Köszönöm a választ!!

2017. jan. 15. 19:05
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem ez dönti el, hogy mi lesz belőled, hanem az egyetem, ott meg nem nézik, hogy honnan jössz, csak a pontjaidat.

Az előzőhöz csatlakozva egy nem tagozatos gimnáziumot tudnék ajánlani, ahol majd 2 év múlva kell fakultációt válsztanod.

2017. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és hidd el nekem, hiába vagy közgázos suliban pl, egyetemen a 4 év alatt szerzett tudásod 1 félévig elég maximum.
2017. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*Mármint amit középsuliban 4 évig tanultál, az elég az egyetemen 1 félévig.
2017. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezek tényleg így vannak? Bocsánat, nem tudom ezeket azért még ennyire..:D Köszönöm a választ!!
2017. jan. 15. 19:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen.Például ha matematika fakultációra jársz középsuliban 2 évig, akkor az egyetemi szinten 1 félévig elég.Ugyanez igaz kémiára vagy a közgázra is, szóval csak az első akadályokon segít át a középsulis anyag, a maradékon meg az egyetemen megszerzett tudás számít.
2017. jan. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt alá tudom támasztani,4 évig tanultam közgázt, érettségiztem is belőle, egyetemen egy félévre sem volt elég, annyi, hogy megadta az elméleti alapokat. Ettől függetlenül a biológia-kémia szakot tanácsolom (mert gondolom egyetemen is valami ilyesmivel akarst foglalkozni), de ez maximum csak 1 félév előnyt jelent majd neked, úgyhogy az sem baj, ha a töriset választod.
2017. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos benne, hogy milyen irány érdekel, ne menj tagozatra, mert például a magyar-töri emelt óraszám nagyon keresztbe tud tenni, ha biosz-kémia emelt érettségit teszel majd és fordítva, de persze egyik se lehetetlen, csak nehezebb. Lehet, tényleg egy általános tantervű osztály lesz a megfelelő neked. :)
2017. jan. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!