Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok eltudom végezni...

Mit gondoltok eltudom végezni úgy a BME-n a mérnökinformatikait hogy fizikából nem érettségizem és 3 az átlagom belőle?

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Készülj fel, hogy nagy valószínűséggel meg fog jelenni egy 60% körüli válaszoló, aki nem tudja elvégezni a BME-t, és ezért mindenkit arra biztat, hogy ne jöjjön ide, mert milyen szörnyű minden... :D


A kérdésre: nem a fizika lesz a legnehezebb, ami várni fog, de jön a nyár, frissítsd fel a tudásod. Itt találod az 1. féléves tematikát: [link]

2017. jan. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Már csak 59%-os :DDD


A matek hogy megy amúgy?

2017. jan. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy kevés a hármas, mert azt mutatja, hogy nem látod át a rendszereket a fizikában. Ettől sokkal bonyolultabbakat kell átlátnod és sokkalta nehezebb tárgyaid lesznek mint a fizika és ráadásul el sem magyarázzák rendesen az oktatók, így borítékolható a csúszás vagy az el nem végzés. Hidd el jobban jársz egy másik egyetemmel ezen a szakon. Csak az államis féléveidet fogod a BME-n vesztegetni, és kicsi az esélye, hogy diplomát kapsz, mert a hallgatók több, mint a fele nem kap, mert nem tudja elvégezni.
2017. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Gondolkodom más egyetemen is, a programtervezői is érdekelne és úgy hallottam ott kevesebb a fizika. A matek elég jól megy bár emeltezni nem terveztem belőle
2017. jan. 20. 23:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag átfogó a fizika 1-2, viszont a feladatok és a vizsgák egyáltalán nem a szívatásról szólnak. (Sokan nem is a vizsgán buktak, hanem mert nulla energiát fektettek a tárgyba.) Nem ez a fő buktató tárgy, az biztos. (fiz1-ből ~20-25% bukás, fiz2 ~10%)

Azért a fizika egy olyan tárgy, ahol kiderül, hogy a megszerzett tudás alapján tudsz-e feladatokat értelmezni és megoldani. Közvetlenül nem lesz szükséged komoly fizika tudásra, viszont ez egy jó indikátor (lehet) arra, hogy jelenleg milyen a tudásod és a szorgalmad.

2017. jan. 23. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem a fizika ebből a szempontból nem mérvadó jelenleg, mert az érettségi tantárgyakat rendesen tanulom, és jó is vagyok belőlük
2017. jan. 23. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi fizikából mindig az előző évek ZH és vizsgakérdéseit adják fel, azt betanulod és könnyedén ötös leszen. Én is így lettem ötös.
2017. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A fizikával nem lesz gáz, tényleg előző évi zh és vizsgasor. Az előadáson szerintem legtöbb ember nem ért semmit, de gyakorlatokon (én mondjuk erősebb gimiből jöttem) a középsulis feladataimmal találtam szembe magam.


Az, hogy nem emeltezel matekból, már hátrány lehet. Nem is maga az emelt érettségi hiánya, hanem a tudás hiánya. Hiába vagy jó közép matekból, valljuk be az nem nagy dolog és elég nagy a rés az emelt-közép között. Úgyhogy én arra pl ráfeküdnék picit: sorozatok, határérték, deriválás, integrálás. Nyilván leadják, de ezerszer könnyebb, ha nem mindent most hallasz először és azt sem tudod eszik vagy isszák.


Egy másik, hogy ha nagyon pöpecre akarsz készülni, akkor nézz utána az első féléves Digitális technika tárgynak, ami alapvetően baromi egyszerű, ha már érted, de az előadás és a "jegyzet" is pocsék, szóval akik gimnáziumból jönnek ők többnyire elvesznek az elején. Pedig az egyik legtöbbet érő tárgyad, igencsak meghúzza az átlagodat ha teljesíted négyesre, ötösre.

2017. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!