Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemet ajánlanátok...

Milyen egyetemet ajánlanátok egy ilyen embernek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, és most nagyon elkezdtem egyetemek után nézelődni, mivel könnyebb úgy tanulni, ha van az embernek egy célja, viszont úgy érzem, semmi sem megfelelő nekem, pedig nagyon sok intézménynek a honlapján jártam már.

Szeretek írni, szeretem az irodalmat, viszont inkább gyakorlati síkon, mint elméletben tényeket megtanulni költőkről, írokról stb. azt is szeretem, de inkább én írok dolgokat, és szerintem jó is vagyok benne.

Szeretem a saját elképzeléseimet megvalósítani, kreatívkodni, de itt nem képzőművészetre gondolok. Szeretek kommunikálni is más emberekkel, de főleg előadni, a színházat is imádom.

Reál dolgokat nem szeretem, úgy is mondhatnám, hogy iszonyat szar vagyok bennük, így érettségi után még bottal se...

A jegyeim nem a legjobbak, de most tervezek javítani, mert megvilágosodtam :D

Egyébként ezt nem azért írom ki, mert lusta vagyok magamnak keresgélni, hanem ha esetleg valaki magára ismer, és ő már megtalálta a megfelelő helyet, akkor az esetleg elláthatna néhány tanáccsal, mert nem akarok vakon belerohanni valamibe.

Ha valaki segít, azt előre is megköszönöm c:


2017. jan. 24. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Háát, írói karriert szaktól függetlenül, pályázgatással, kapcsolatépítéssel tudsz beindítani, de például pont kapcsolatépítés szempontjából érdemes lenne a bölcsészkar közelében gondolkodnod. Ha például nyelvi szakra mész, azzal elmehetsz fordítónak kiadóhoz, és akkor már egyből ismerni fognak, szóval nem hajítják félre a kéziratodat, ha tudják, hogy jól és megbízhatóan fordítasz. Szabad bölcsészeten is szakosodhatsz írós-médiás irányba, meg ott van a klasszikus média-kommunikáció, bazi magas ponthatárokkal.
2017. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hmm ez a fordítósdi nem is rossz ötlet... köszi :D meg kéne tanulni faszán néhány nyelvet, sima.

ilyet még nem láttam gyakori kérdéseken, hogy az első válasz rögtön hasznos :D

2017. jan. 24. 21:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Komunikáció és médiatudomány?
2017. jan. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Osztatlan kétszakos tanárképzés a bölcsészkaron. Nem azért, hogy tanár legyen belőled, hanem azért amiért az előzőek is írják, hogy megfelelő közegbe kerülj, megfelelő emberekkel tudj kapcsolatot építeni. Akár író is lehet belőled, ha más nem mondjuk újságíró vagy kritikus. Ezek elég kreatív dolgok. Én nem is a kommunikáció szakot ajánlanám, hanem a magyar szakot, természetes párosítva egy másikkal, ami lehet egy idegen nyelvi szak, de mondjuk történelem is.

Ha az előző kombinációt választod, akkor (mű)fordító is lehetsz, amihez elég közel kerülsz az írói szakmához. Sok írónk volt egyben műfordító is, hadd ne soroljam!

Ha meg annyira érdekel a színház világa, akkor diploma után jelentkezhetsz színháztudomány mesterképzésre is, amivel lehetsz dramaturg vagy kulturális menedzser.

Ha nagyon tehetséges vagy, akkor doktori (phd) képzésre is bekerülhetsz és egyetemi oktató lehetsz. Ők nem túl sok, heti négy-hat előadást és szemináriumot tartanak csak, mellette kutatnak, írnak, konferenciára járnak, szóval ez is neked való lehet, ha szeretsz előadni.

2017. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hiszed, ha nem, magamra ismertem. :D Én is nagyon szeretek írni, és elég jó nyelvérzékem van. Tavaly érettségiztem, de most szeptemberben fogom elkezdeni az egyetemet anglisztika szakon, és fordító szeretnék lenni. Arra készülj fel, ha esetleg nyelvszakra mész, hogy nagyon sok nyelvészettel kapcsolatos órád lesz a szokásos célnyelvi irodalom-töri tárgyakon kívül. Javaslom, hogy keress rá a téged érdeklő szakok mintatanterveire, hiszen az is megkönnyíti a választást, ha látod, milyen óráid lesznek. (Persze ezek a mintatantervek egyetemtől függően változhatnak.) És még valami: (ha ezt már tudod, akkor bocsi, de tényleg szeretnék segíteni, azért írom le 😀) nyelvszakoknál változó, hogy melyikhez kell emelt érettségi az adott nyelvből. Jellemzően a nagyobb nyelveknél (angol, német, francia, olasz, spanyol) kell az emelt érettségi, a kisebbeknél (pl. orosz, japán, török...) nem feltétel az előzetes nyelvtudás.

Remélem, tudtam valamennyit segíteni. :)

2017. jan. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek, sokat segítettetek c: igazából gondolkoom rajta, hogytalán tanár képzés lesz, mert szeretek előadni. nagyon. még mérlegelek és köszönöm mindenkienk! <3
2017. jan. 30. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!