Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri újabb BA-t elkezdeni?

Megéri újabb BA-t elkezdeni?

Figyelt kérdés

Negyedik féléves kommunikáció szakos hallgató vagyok (költségesen). A jövőben PR, marketing fele specializálódnék az egyetemen a komszakon belül.


Felmerült bennem a kérdés, hogy esetleg a jelenlegi BA mellé újrafelvételiznék 2017-ben, és belekezdenék egy másik BA-ba. (meglehetősen könnyűnek tartom a kommunikáció szakot, ezért is gondoltam arra, hogy párhuzamosan csinálhatnék "még valamit" - inkább állami ösztöndíjas formában)


Rengeteg minden érdekel. Kereskedelem és marketing, nyelv szakok (néderlandisztika, szlavisztika (horvát)), és az osztatlan tanári is (angol-médiatanár).


Ti mivel párosítanátok a kommunikációs (BA) diplomát? Esetleg inkább menjek mesterre, és ne vágjak bele még egy BA-ba?



2017. jan. 27. 01:28
 1/9 Donald J. Trump ***** válasza:
96%
Hát ha úgy érzed, hogy a munka világába számodra a néderlandisztika, angol-médiatanár meg marketing szakok a tökéletes belépők, akkor csináld azokat, bár nekem nem úgy tűnik, hogy ezek tökéletesen összeillő párosítások.
2017. jan. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%
Én a helyedben nem büfészakban gondolkodnék...kezdj el egy BME-t, ELTE-TTK-t vagy IK-t.
2017. jan. 27. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne még egy BA-t kezdj el, hanem egy kétszakos osztatlan tanári képzést; angol-hollandot vagy angol-horvátot!
2017. jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2. hozzászóló: lennék én gépészmérnök, de sajnos tisztában vagyok a képességeimmel - kétlem hogy a reáltárgyakat egyhamar abszolválnám.
2017. jan. 27. 18:00
 5/9 anonim válasza:
93%

büfészak :D mindig röhögnöm kell ha ezt meghallom. tájékozatlan emberek szájából hangzik el 98,9%-ban.

miden diploma annyit ér, amennyi energiát belefektetsz, amennyire elmélyülsz a felkínált tudás megszerzésében.

többet ér egy nyelvészeti zseni, kreatívan kommunikáló néderlandisztikus a munkaerőpiacon (is), mint egy 'éppen kettessel átbukdácsoltam mindenen de cserébe nagy arcom van' gépészmérnök.

2017. jan. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó=sértődött büfészakos
2017. febr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen EU hivatalos nyelvét érdemes tanulni magas szinten (angol, francia, német, portugál) főleg, ha van egy kommunikáció/PR/marketing alapod. Jó nyelvtudással bármilyen külföldi tulajdonú cégnél könnyedén el lehet helyezkedni HR-esként például. A kommunikáció szak önmagában tényleg elég szolid belépő a munka világába.


[link]

2017. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%
Kommunikáció?? Úristen. Ebből diplomát kiállítani.. annyit is ér. Szerintem tanulj valami értelmeset
2018. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!!)


Nem tudom, hogy végül elkezdtél-e egy másik szakot, de ha igen melyiket? Későbbi olvasóknak:

Szerintem ehhez a diplomához egy kereskedelem és marketing nem lenne rossz, főleg ha marketing irányba mennél el ( lehet még a tárgyakat is eltudnád fogadtatni ).

Egyébként nem gondolkodtál el, hogy lehet gyakornokoskodni kellene a kommunikáció szakod mellett? Mert szerintem diplomásan, munkatapasztalattal kikerülni egy egyetemről elég jó kezdésnek számít. Főleg ha van nyelvtudásod is. :)

2018. okt. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!