Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha Afrika-kutató szeretnék...

Ha Afrika-kutató szeretnék lenni, hová kell mennem továbbtanulni?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, de engem ez valóban nagyon érdekel, szeretném, ha valaki írna erre különböző lehetőségeket.

Előre is köszönöm!



2017. jan. 29. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy melyik tudományterület érdekel. Nincs ilyen univerzálisan, hogy Afrika-kutató.


Szóval Afrika történelme, művészete, gazdasága, társadalma, irodalma, sportja, politikai rendszerei érdekelnek? Mert mindegyik más tudományterület, tehát mindegyik más szak az egyetemen.

2017. jan. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Középiskolába.
2017. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Leginkább a történelme és a művészete érdekel

2017. jan. 29. 10:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És még el sem mondtam mindent, mert ott van Afrika földrajza, Afrika nyelvei, Afrika kultúrái (kulturális antropológia), néprajza, Afrika állatvilága, növényzete, éghajlata stb.


Szóval döntsd el, hogy ezek közül melyik érdekel, és fókuszálj rá arra az adott tudományterületre.

2017. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a történelme érdekel, akkor tanulj sok történelmet, és majd ha eljön az ideje, jelentkezz történelem szakra pl. az Eltén. Ott van lehetőséged Afrika történelmét tanulni.
2017. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!!
2017. jan. 29. 10:58
 7/7 anonim válasza:

Mindenkeppen a human targyakra osszpontosits kozepiskolaban is majd.


Aztan egyetemen majd mesterkepzesen tanulhatsz afrikanisztikat:


[link]

2017. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!