Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bölcsész alapképzés vagy...

Bölcsész alapképzés vagy gazdasági felsőfokú szakképzés?

Figyelt kérdés

Szociológia,politilógia,társadalmi tanulmányok stb.ilyenek érdekelnének.Viszont köztudott,hogy az ilyen bölcsész szakokkal nem talál munkát az ember.

Meg esetleg még a gazdasági dolgok érdekelnének.De ilyen helyre nincs meg a 430-490 pontom.A matek sem volt erősségem (3-as voltam).De ott vannak az FSZ vagy FOKSZ/FOSZK (mindenhol máshogy mondják) képzések.A közelben van is egy szimpatikus fősuli,ahol tudnék ilyen turisztikát tanulni.Úgy tudom,hogy ott is vantársadalomtudányi alapozás,szóval az érdekelne.És itt mindenkinek jár a koli.Vagy van még Sopronban ilyen iskola,ott vagy a turisztikát vagy a keteskedelem-marketinget néztem ki.Ott is tudnak minden elsősnek kollégiumot adni,de akár a keresztanyámhoz is felköltözhetnék.



2017. jan. 29. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Turisztikával se mész többre mint bölcsészettel. Valami más ötlete esetleg amivel lesz esélyed elhelyezkedni később?
2017. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltal, ahhoz semmi koze a bolcseszetnek. Ha meg mar a gimnaziumi matek sem megy, akkor a meg nehezebbel mihez fogsz kezdeni?
2017. jan. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az csak statisztika,a legkönnyebb része a mateknak
2017. jan. 29. 20:49
 4/7 A kérdező kommentje:
Más ötlet nincs
2017. jan. 29. 20:52
 5/7 A kérdező kommentje:
De a turisztikából duális képzés is van,mindkét suliban.Akkor hogy ne lehetne vele elhelyezkedni?
2017. jan. 29. 21:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azert nem megy a matek, mert nem tanulsz. En is 3as voltam gimibe, mert allandoan logtam es nem tanultam semmit. Erettsegi elott tanultam ra 2 hetet es irtam egy otos erettsegit, most egyetemen is tanulok matekot es meg lehet csinalni, ha normalisan tanulsz... sok hianyossagom van, de azert, mert alapveto osszefuggeseket es kepleteket nem tanultam meg, de vannak olyanok akik gimibe jobbak voltak matekbol es nekem most jobban megy. Szoval szerintem adj neki egy eselyt. Szerintem ez kb olyan mint mikor az emberek azt mondjak, hogy nincs nyelverzekuk, kozbe meg havonta egyszer ulnek le nyelvet tanulni es soha nem hasznaljak. Vagy mintha nem tudnal normalisan fogalmazni, mert eletedbe nem olvastal meg konyvet. Mindenki tehetsegesebb valamiben de egy kis szorgalommal barmit lehet teljesiteni, ha intelligens az ember szerintem.
2018. jan. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja es jo tanacs: a matek nem egy olyan targy, amit 1 nap alatt be lehet vagni egyedul. En altalaban igy szeretek tanulni, nekem ez okozott nehezseget.
2018. jan. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!