Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogi asszisztens képzés...

A jogi asszisztens képzés mennyire nehéz a rendes jogi képzéshez képest?

Figyelt kérdés
Van ugye ez a FSZ ami 2 éves és az osztatlan jogász ami 5 éves.
2017. jan. 29. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ég és föld a különbség...


De ha jogot akarsz végezni, akkor ne vesztegesd az idődet egy semmit nem érő FSZ-re, ráadásul két éves...

2017. jan. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Ég és föld? : DDD


A jogi fsz az 90 kredit a jogász szakból!

Viszont önmagában semmit nem ér és tényleg idő pazarlás.

2017. jan. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal könnyebb
2017. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen ég és föl.


Jogi fsz: bevezetés ebbe, bevezetés abba, bevezetés amabba... Ügyvitel, gépírás, ilyen tárgyak vannak. Nagyon gyengített a képzés az osztatlan jogászhoz képest.


Eleve jogon úgy kezdődik, hogy római jog szigorlat, és megannyi tantárgy. Továbbá a vizsgákon szándékosan szívatnak. Az FSZ-ről ez nem mondható el.


Az a 90 beszáímtható kredit meg gondolom nem ér semmit, mert legfeljebb szabadon választhatóként ismertetheted el, a kötelező tárgyakat meg ugyanúgy végig kell szívni, szóval a képzési idő ugyanannyi marad, csak elbaszol vele két évet

2017. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Miért mondjátok , hogy semmit nem ér? Elhelyezkedni csak el lehet vele valahogy...
2017. febr. 1. 15:54
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Több ügyvédi irodában dolgoztam, elég kevés jogi asszisztens végzettségű embert láttam asszisztensi pozícióban. Konkrétan nullát.


Inkább bölcsészek, vagy egyéb diplomások dolgoztak ilyen pozícióban, találkoztam egy mérnökkel is. Ők nyilván jobbak. Beszélnek nyelveket, a diploma jelzi, hogy nem hülye emberekről van szó, hajlandóak voltak végigszívni x évet egy egyetemen és tanulni.


Nem sok mindent fogsz kapni a gyakorlati szakmáról ebben a képzésben, az tuti. Mi a fsz értelme van jogi alaptant oktatni egy asszisztensnek, mikor köze nem lesz hozzá...


Az alapokat úgyis a munkahelyen fogod megtanulni. Az állás hirdetésekben meg kizárólag x éves tapasztalatú embert keresnek.

2017. febr. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem van informatikus könyvtáros BA diplomám és igazából ezután mennék a jogi fsz-re :DD Hogy miért? igazából a diákmunka miatt... mivel még vannak államilag finanszírozott féléveim összesen még 6 érdemes lenne kihasználni mindet nem? :D Nehezen találok munkát és kell valami B terv. Hát ez lenne az. Vélemény?
2017. febr. 11. 20:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha nem találsz munkát, akkor miért nem olyan szakra mész, ami keresett?


Mert jelenleg csak az időt akarod húzni. Eljárni még két évig iskolába, jól érezni magad, van támogatott félévem, nem kell fizetnem semmit, a család ott van mögöttem stb.


Oké, ha tanulni akarsz, de egy újabb felesleges, kevésbé keresett végzettség helyett inkább egy olyat válassz, ami keresett...


Azt olvastam, hogy tök sok OKJ-s informatikus hiányzik, elvégezhetnél ezek közül néhányat... Van már info alapod a diplomát által szóval.


Vagy valami gazdasági, akármit...

2017. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Diákmunka is létezik sőt én azt látom, hogy tele van vele a városunk és emiatt is gondolkodok így... Informatika az elég tág szóval mégis mire gondoljak itt? programozónak szerintem kevés vagyok nem megy a matek stb:. 4es informatika érettségim van meg ECDL vizsgám de ezek kevesek egy olyan informatikus képzéshez amelyek keresettek is ténylegesen. Vagy ha mégis akkor melyek lennének ezek? Vagy az informatikán kívűl melyek lennének ezek a hiányszakmák egy diploma után?
2017. febr. 12. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hivatásos munkaerőpiaci szakértő, így pontos tanácsot sem tudok adni. Próbálj meg érdeklődni picit hivatalosabb helyeken. Az tény, hogy a reálszakosok keresettebbek. Én még fizetni is fizetnék azért, hogy egy piacképesebb szakma legyen a zsebemben.
2017. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!