Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Doktorira kell a mester diploma?

Doktorira kell a mester diploma?

Figyelt kérdés

Közdazdasági doktori érdekel. BA diplomám van, legtöbb helyen egyértelműen le van írva, hogy mester kell.

Viszont a Corvinuson: egyetemi diploma VAGY mester + C nyelvvizsga.



2017. febr. 2. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi diploma = mester diploma... a Bolognai rendszer előtt hívták így az 5 éves képzéseket.

És igen, itthon kell a mester diploma minden doktori képzéshez.

2017. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

egyetemi diploma = 5 éves képzés = alap + mester ekvivalens


Ha ennyit nem tudtál kinyomozni, akkor szerintem ne menj PhD-zni, mert ez nagyon magas fokú inkompetenciára utal.


Egyébként pedig javasolnám, hogy dolgozz pár évet, mielőtt doktorizni kezdesz, különben nevetségesen távol lesz a valóságtól, pláne ha közgazdászkodsz...

2017. febr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a Corvinus honlapjáról, a PhD képzés főoldaláról van:

"Az Egyetem doktori iskoláiban folyó képzésre olyan ... magyar állampolgárok jelentkezhetnek, akik legalább jó (vagy ezzel egyenértékű) minősítésű egyetemi, illetve azzal egyenértékű mester (MA vagy MSc) diplomával rendelkeznek...."

Remélem, így már elég egyértelmű:))

Azért szép próbálkozás azért, hogy megússz két évet, de természetesen ez nem így működik. (És ha komolyan gondolod a PhD-t, két évnél úgyis sokkal többet fogsz még tanulni:))

2017. febr. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Dolgozok, saját vállalkozásom van. Inkompetens nem hiszem, hogy lennék, tekintve, hogy a legjobb 3-ba benne voltam az évfolyamban, a BA képzés alatt. Külföldi vagyok, ezért nem értettem.

2017. febr. 3. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!