Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Éretségi előtt állok de nem...

Éretségi előtt állok de nem tudom, a szakok amit érdekelnének mit takarnak pontosabban és hol tudnék elhelyezkedni velük?

Figyelt kérdés
Számítógép-szerelő, karbantartó érdekelne engem és a rendszergazda

2017. febr. 5. 15:17
 1/1 marcusek ***** válasza:

Szia, az elsőnél szerintem már a nevében minden benne van, általában szervizekben lehet vele elhelyezkedni, illetve ritkább esetben cégeknél is. Értelemszerűen hardware problémák javítását takarja.

A rendszergazda már kicsit árnyaltabb, ugyanis ebbe beletartozik a gépek összeszerelése, alapszintű karbantartása, programok feltelepítése és felügyelete, illetve hálózatok kiépítése és felügyelete. Általában ilyenkor tanulsz alapszinten programozni is, illetve hálózati eszközöket (switch,router) beállítani/programozni. Illetőleg tudnod kell a felhasználói panaszokat értelmezni, kezelni és kijavítani a hibát, vagy ha nem megy, tudnod kell hogy hol találhatsz segítséget. Rendszergazdaként többféle intézményhez is el tudsz helyezkedni, hiszen az mindenhova kell, ahol nem informatikusok dolgoznak. Pl.: Iskolák, kórházak, állami intézmények, stb. Tanulás megkezdése előtt mindenképp érdemes tájékozódni, hogy az adott iskolában mit takar a rendszergazdai képzés, és olyat választani, ahol hálózati-rendszergazdákat képeznek, mert ezen terület nélkül ma már ez a szakma nem túl sokat ér.

2017. febr. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!