Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikai egyetemre érdemes...

Informatikai egyetemre érdemes-e menni? Hogy látjátok?

Figyelt kérdés

Heló azért írom ki a kérdést hogy ti ezt hogy látjátok vagy ti hogy döntenétek. Az idén gondolkodtam el hogy megpróbálok egy programozói egyetemet, de mivel egyáltalán nincs ilyen területen tapasztalatom ezért félek belevágni az egészbe mivel ha jól tudom infón buknak a legtöbben 52%.


Tapasztalat alatt pedig nem csak a c# c++-os tapasztalatra gondoltam hanem az infó oktatásom is az alap word excelnél merült ki.

Ezenfelül azt mondják hogy a programozáshoz egy szemlélet is kell, ami nem mindenkinek van meg tehát ez is fenn állhat (sajnos nem tudom hogy ezt mivel lehet kiszűrni és erre már elég kevés az idő).


Ezzel szemben van egy biztosabb szakirány amit könnyebben elvégezhetek.

Ti hogy gondoljátok? Kell egyáltalán papír a programozáshoz, mert akkor az a lehetőség is fenn áll hogy saját úton elkezdeném valamilyen szinten, és ha tetszik vagy megy akkor még pályát váltok esetleg oktatást.


Köszönöm előre is



2017. febr. 5. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha programtervező informatikusira akarsz menni programozni nem kell feltétlenül tudni (azt az alapoktól tanítják), viszont a matekot nem árt elég rendesen vágni. Infón azért buknak sokan, mert elmennek oda egy középszintű infóval és úgy gondolják, hogy ha a word meg excel jól megy nekik akkor biztos a proginfó is menni fog. Abba sokan bele se gondolnak, hogy a tananyag kb. fele matek. Szeptemberig még van idő, ha van rá időd fel lehet készülni az első féléves tárgyakból annyira, hogy ne bukj egy tárgyból se, utána pedig sok tanulással bőven elvégezhető (ha van kellő motivációd).
2017. febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen azt hallottam hogy nehéz a matek, de azt is mondták ugye hogy ha nem tudsz programozni akkor az egész semmit nem ér:)


Illetve hogy programozni felvesznek papír nélkül is ha érted a dolgod (bár ezt 1 embertől hallottam hogy így dolgozik).


Az igaz hogy van szeptemberig időm, de most a jelentkezést le kell adnom, ezért kérdeztem... mert azt mondják hogy ehhez érzék kell, és amiatt kibukni hogy nincs érzékem.

Jó ez elég siránkozásosnak hangzik még nekem is, de egy ilyen van bennem. Mondhatod hogy döntsek, nem kell a rinya, csak épp emiatt vagyok gondban.


Ha nem írsz akkor köszi az eddigit, ha pedig írsz szívesen olvasom:)

2017. febr. 6. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:

(Én másik válaszoló vagyok.)


Én úgy mentem oda, hogy nem tudtam programozni (na jó, egy picit már foglalkoztam vele, de az gyakorlatilag 0), matekból nem voltam kiemelkedő, de azért nem volt gondom vele.

Én is úgy tapasztalom, hogy sokan, akik kibuknak, úgy jöttek oda, hogy "szeretek játszani, a programozás menő szakma és jól fizet", de a megfelelő érdeklődésük nem volt meg hozzá. Előképzettség nélkül is meg lehet csinálni, ha valakinek van, az csak előny, de kellő szorgalommal lehet pótolni.

2017. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Engem kifejezetten a pénz nem érdekel... vagyis legkevésbé az.

A nyugodt/tiszta munkakörnyezet, az ha nem szekálnak/sürgetnek számomra inkább fontos mint a pénz ha emellé napi 10 órát is kell a gép előtt ülni vagy bármi más:)


Sajnos az idő sürget és nagyon vacilálok eközött illetve egy másik szak között.

De a baj hogy nincs ehhez a munkakörhöz semmiféle tapasztalatom, csak a kis összeadásos programok, egyszerű mátrix, bekérés kiirattatás ami nem sok részét fedi le a programozásnak viszont ez a rész tetszett, de később nem tudom hogy menne-e a többi.

2017. febr. 6. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!