Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika szak vagy jogi...

Anglisztika szak vagy jogi egyetem. Lehet, furcsának tűnik, de ezen a kettőn gondolkodom. Jó agyam van, de nem tudom, birom- e majd szorgalommal a jogot és milyen lehetőségek lesznek utána?

Figyelt kérdés
És ha a jog nem jön be, az milyen ciki munkanélküli jogásznak lenni, akkor már kevésbé ciki munkanélküli angolosnak. Vélemémyek?
2017. febr. 8. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen felfogással messziről kerüld el a jogot. Nem bántásból mondom, csak ha nem akarod azt csinálni, meg nem vagy teljesen elhivatott (hiszen vacilálsz), akkor felesleges belevágni.
2017. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Őszintén: nekem is az anglisztika felé húz a szívem, de az a baj, hogy bárkinek beszélek erről a környezetemben:- Hát hülye vagy, egyértelmű, hogy jog, jó agyad van.
2017. febr. 8. 22:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Azt kell megérteni, hogy hiába van jó agyad, ha nem akarod csinálni, plusz jogra nem csak jó agy hanem szorgalom is kell, nem is kevés, sőt inkább az kell oda mint jó agy. Másrészt meg ahogy mondtad is, egyáltalán nem biztos, hogy találsz majd vele állást, sőt...
2017. febr. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj csak anglisztikára, és adj bele mindent.

Ne halgass azokra, akik azt mondják, hogy nem lesz munkád. Mindennel lehet munkát találni, ha elég jó vagy. (De aláírom, van amivel könnyebb.)

Nyilván joggal sokkal könnyebb elhelyezkedni, de ha te nem akarsz jogász lenni, akkor csak az 1000. aktatologató senki leszel - így meg marhára nem éri meg 5 évig szenvedni az egyetemen.

2017. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, akármilyen jó agyad van, ha nem érdekel annyira a jog, és ahogy előttem írták, nem vagy elhivatott, akkor semmiképp se vágj bele. Ha az anglisztika érdekel, csináld azt. Szerintem se hallgass másokra, mert ha jó vagy és kiartó, minden diplomával lehet munkát találni. Azért azon érdmes gondolkodni, hogy mit szeretnél kezdeni az anglisztikával. Ha az a célod, hogy legyen egy diplomád és művelődj jó, de azért nem árt ha konkrét terved van vele. Ezt úgy mondom, hogy én is anglisztikára járok. Bizony msot harmadik évben jöttem rá, hogy hova tovább ezzel? A lehetőségek limitáltak, vagy fordító/tolmács leszel, vagy megcélzod az egyetemi tanárságot, vagy elmész egy tök más irányba egy mesterrel: kommédia, nemzetközi tanulmányok, etc. Szóval hasznos ha már most gondolkodsz ezeken, de véleményem szerint már önmagában az megéri, hogy az angoltudásod hatalmasat fejlődik és még egy diplomát is kapsz mellé :D szerintem amúgy még BA-val is találsz munkát, ellentétben a sok mekis/burgeres okoskodók véleményével. sokan beszélnek ilyen-olyan szinten angolul, de jóval kevesebben magas szinten. Viszont mindenképp tanulj meg egy másik nyelvet is, minket pl. figyelmeztetett az egyetemen a tanár, hogy húzzunk második nyelvet tanulni, vagy legalább felfejleszteni.


Ha érdekel az anglisztika akkor valószínű tisztában vagy az ott tanult tárgyakkal: Brit-Amerikai irodalom, országismeret/kultúra, történelem, nyelvészet. Valószínű jogos mintatervet is láttál már. Nos, döntsd el melyik érdekel jobban, és melyiknél érzed azt, hogy képes vagy végigcsinálni, lehetőleg nem bukdácsolva. A jogi egyetem nehéz és tényleg kell hozzá elhivatottság. Nem álíltom, hogy az anglisztika könnyű, de mérföldekkel könnyebb a jognál, persze ha jó vagy angolból. A szak nehézsége egyedül az, hogy nem a saját anyanyelveden tanulsz, meg talán a nyelvészet rész.


Szóval összegezve, döntsd el melyikhez vagy nagyobb kedved: törvényeket magolni, vagy tömérdek irodalmat olvasni, törit tanulni:D Itt nem az számít ki milyen jó fejű, én is az vagyok, mégsem jogot tanulok. Szerintem minden egyetemi szakhoz(persze komolyabb helyeken) jó fej kell.

2017. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Fordítónak el tudnám képzelni magam.

Szeretek olvasni, művelődni, ez nem lesz probléma.

Ok, megyek anglisztika Ba-ra, ugye most szétszedték a képzést.

Ha annyira mégsem jönne be, akkor 3 év után lehet másfele menni.

Hallom jogászoktól, hogy sokszor akkora az anyag, hogy ha szétfeszül, sem tudja átvenni?

Anglisztikán gondolom azért ez nem így van.

Angol mellett van német középfokom és egy picit tudok oroszul( rég tervezem, hogy rá kellene jobban feküdnöm)

2017. febr. 11. 19:17
 7/12 anonim ***** válasza:
az anglisztikás válaszoló vagyok. anglisztikán simán megcsinálod a tárgyakat, van 1-2 szivatósabb, de teljesíthetők. azért az fontos, hogy melyik egyetemet jelölöd. Ami a legszívásabb a szakon, és sokan ezen csúsznak el, az a nyelvi alapvizsga amit 1. év után kell letenned, de aki szorgalmas és jó angolból, simán megcsinálja.
2017. febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hol a legkönnyebb a szak, melyik a legelismertebb egyetem, melyik , hova nem érdemes menni és melyik az optimális közép, ami jó is, elismert is, de teljesíthető is?

Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. febr. 12. 14:51
 9/12 anonim ***** válasza:
A Károlit javaslom, én ott végzem. Jóval kisebb egyetem mint az Elte, családias, barátságos, a tanárok segítőkészek. Szerintem a Károlin, Pázmányon és Eltén kívül nem is érdemes más egyetemeken gondolkodni, ezeken folyik színvonalas oktatás. Ne arra menj, hogy melyik egyetemen a legkönnyebb. Sehol se könnyű..
2017. febr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyilván,nem a leggagyibb helyre akarok menni, csak oda sem, ahol ész nélkül gyilkolják a diákokat és sosem jó semmi és csak arra mennek, hogy buktassanak ezerrel. Hallottam ilyen helyekről---nem anglisztika vonatkozásában
2017. febr. 12. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!