Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ingyenesnek kéne...

Szerintetek ingyenesnek kéne lennie a felsőoktatásnak Magyarországon?

Figyelt kérdés
Érveket és ellenérveket is mondjatok!

2017. febr. 12. 22:21
 1/7 anonim válasza:
20%
Igen. Én például csak azért nem vagyok biztos benne, hogy megyek-e majd, mert én nem tudom miből fizetni, szüleim nem akarom ezzel terhelni, diákmunka mellett nagyon fárasztó lenne, ráadásul nem is lenne elég a pénz, hitelt meg nem szeretnék felvenni. Ha ingyenes lenne, biztos mennék, ami nekem is jó lenne, meg a munkaadóknak is később, és szerintem nem vagyok egyedül.
2017. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
bőven jó így. ha megfelelően teljesít az alany, abban az esetben ingyenes, és a hozzá tartozó kötelezettségek sem vészesek. amennyiben nem teljesít elég jól, fizesse csak ki ha mindenképpen egyetemi diplomát akar
2017. febr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

#1 létezik állami ösztöndíj is, elhatározás kérdése, hogy bejutsz-e vagy sem.


Amúgy olyanná tenném mint a német felsőoktatást.Havi kb 10 ezer forintot kéne fizetnie mindenkinek szaktól függetlenül, de ebben pl könyvtár,bérlet is benne van.

2017. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem jól ki van találva a mostani rendszer, ösztönöz a minél jobb teljesítményre, aki bekerült államira az nem akar onnan kikerülni, aki meg nem, az be akar oda kerülni. Másik, hogy a lehetőség mindenhol adott, hiányszakoknál nyilván jóval több az állami hely, de ez így logikus.

A tandíj sem egy vállalhatatlan összeg.


Egyelőre elég nagy luxusnak tartanám a teljesen ingyenes oktatást, aztán ahogy javul az ország helyzete akár el is indulhatna a rendszer abba az irányba fokozatosan.

2017. febr. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Estádio de Felchút ***** válasza:
38%

Semmi nincs ingyen, tessék már felfogni. Nincs ingyenes oktatás, nincs ingyenes utazás, nincs ingyen ebéd. Valakinek ezeket ki kell fizetnie!

Az állam annyi és csak annyi térítésmentes, ösztöndíjas helyet indítson, amennyi nemzetgazdaságilag indokolt és szükséges. Az oktatás befektetés. Mindenkinek.

Emellett természetesen önköltséges formában nyugodtan tanulhat mindenki azt, amit csak szeretne. Ezt nem korlátoznám.

2017. febr. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Igen, teljesen egyértelműen.


A felsőoktatás ugyanis a nemzet felemelkedésének az egyedüli útja, minél többen és minél magasabb szinten tanulnak annál alkalmazkodóképesebb, sikeresebb lesz az ország. Nem az a lényeg (sőt valójában teljesen érdektelen), hogy a jelenlegi munkaerőpiacon milyen szakterületen hány emberre van szükség, a felsőoktatás ugyanis a jövőnek képez. Aki ma érettségizett és beiratkozik, az a teljes egyetemi ciklust (BSc+MSc+PhD) leghamarabb 9-10 év múlva fejezi be és onnan kezdődik a tudásának a hasznosulási időszaka további 30-40 éven keresztül. Addigra minden legalább tízszer gyökeresen megváltozik és átrendeződik.


De nagyon fontos a levelező rendszerű felsőoktatás ingyenessége is, hiszen nagyon sokan már dolgoznak és úgy kell átképezni, továbbképezni őket.


A mai világban csak egy művelt nép lehet sikeres, minél széleskörűbben művelt annál jobb, mert annál inkább meg tud felelni az időben gyorsan változó kihívásoknak.


Egyébként mindezt a munkanélküliség iskolai végzettség szerinti statisztikai adatai is alátámasztják. Minél tovább tanul valaki annál kisebb arányban kerül a munkanélküliek közé.


[link]


Képzetlen emberekre nincs szükség, szakmunkásokra alig van, a főiskolával már jóval kisebb a munkanélküliség, egyetemmel még kisebb, és ami a statisztikából nem is látszik PhD-vel gyakorlatilag már egyáltalán nincs munkanélküli.

2017. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15%

1. Igen, mert az ingyenes (és színvonalas) felsőoktatás a társadalmi esélyegyenlőség megteremtésének az egyetlen hatékony eszköze.

2. Igen, mert az ingyenes felsőoktatás a társadalmi mobilitás és alkalmazkodóképesség kulcsa.

3. Igen, mert így tudnánk minél több tehetséget kibontakoztatni.

4. Igen, mert csak egy művelt nép lehet versenyképes Európában.

5. Igen, mert az iskolázottság szintjének emelése (magasan kvalifikált munkaerő) teheti vonzóvá az országot a tőke számára.

2017. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!