Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elmenni elsősegély...

Érdemes elmenni elsősegély tanfolyamra? Könyvből meg lehet tanulni a dolgokat ami a vizsgához szükségesek.

Figyelt kérdés

Jogosítványhoz kell majd ugye a vizsga igazolás..

Sok helyen van de konkrétumot sehol se írnak róla.


2017. febr. 14. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Én elmentem a Vöröskereszt tanfolyamára, és nem bántam meg.

Az elméletet meg tudtam volna tanulni a könyvből, de a gyakorlati részt nem. Az összes fektetést, az újraélesztést és a kötözéseket átvettük gyakorló babán,illetve egymáson is kipróbáltuk, és addig gyakoroltatta velünk az oktató, amíg végül midnenkinek minden sikerült. Senkinek sem ment minden elsőre. Megtanulhattam volna a könyvből azt, hogy ezeket hogyan kell, de a vizsgán a babán tuti nem ment volna.

Az oktató amúgy egy mentős volt, baromi jófej, nagyon sok példát hozott mindenre, így gyorsan és élvezetesen telt az ott töltött idő.

A vizsgaszituációkból a nehezebbeket átvettük, így tudtuk, hogy mire számíthatunk a vizsgán.

Úgyhogy persze biztos át lehet csúszni a vizsgán tanfolyam nélkül is, de nekem mindenképp megérte elmenni a tanfolyamra, és csak ajánlani tudom neked is! Sokkal több marad meg, hiszen gyakorlod sokat, így ha neadjisten használnod kéne a tudásod éles helyzetben, akkor is előjöhet, és persze megkönnyíti a vizsgát.


itt voltam: [link]

Ezen belül is az Arany János utcai tanfolyamon.

2017. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én most valami autós iskola elsősegély tanfolyamára jekentkeztem ami mindössze 4 órás,gondolkozok rajta hogy elmenjek-e most mert még csak a huszadik vezetési órám ment le..Mennyi a maximum létszám az ilyen tanfolyamokon??
2017. febr. 14. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Én hónapokkal a vizsgám előtt csináltam meg.

Azt nem tudom, hogy az autósiskola elsősegélyvizsgáján hányan lesztek. A Vöröskeresztnél úgy emlékszem, hogy 15-en voltunk kb.

2017. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem már kb sehova sincs időpont a vöröskeresztnél Márciusba...Próbálok előre felkészülni illetve olvasgatni az online tananyagot mivel most értelmezem miről is van szó...Mondjuk én a vizsgától jobban félek mint magától a 4 órás tanfolyamtól..
2017. febr. 14. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:

A vizsga kb 10 perces volt a Vöröskeresztnél, nagyon rendes volt a vizsgáztató. Egy elméleti szituáció volt (pl. ég a kocsi az autópályán, benne ül egy ember fejsérüléssel, mit tenne Ön?), és egy gyakorlati, pl Eschmark fogás.

Mivel a tanfolyamon átnéztük a nehezebb szituációkat is, így nem volt nehéz egyáltalán. Volt egy lány, aki elrontotta a gyakorlati részt, de kapott egy kis segítséget a vizsgáztatótól és végül átment. Szóval ne félj.

2017. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ezek szerint azt mondod hogy menjek el erre a pár órás tanfolyamra??

Igazából most lesz szombaton,de még nem fizettem be semmi díjat mert azt a helyszínen kell...

2017. febr. 14. 13:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, hogy ez a 4 órás tanfolyam mennyit fog neked segíteni. Nem tudom, ki fogja tartani, és mennyi lesz a gyakorlat. De ártani nem árthat. Lehet, hogy nagyon jó lesz, lehet, hogy kevésbé, de az biztos, hogy sok információt meg fogsz tudni. SZerintem menj el.
2017. febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem..Ugye a huszadik óránál tartok lassan a vezetésbe és az oktatóm folyamatosan helyettem nyomkodja a pedálokat..Mindig mondja hogy ügyes vagyok meg jól csinálom és ezt én is így érzem,DE mindig mondja hogy indulhatok erre elindul helyettem és azt érzem hogy szándékosan visszahúz,mit kellene csinálnom?
2017. febr. 14. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!