Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az egyetemi...

Hogy működik az egyetemi felvételi? (bővebben)

Figyelt kérdés

Megpróbálom megfogalmazni mire lennék kíváncsi :)

2-3 megjelölt szakról van szó. Vegyük úgy, hogy mindhez megvan a pontszámom.


Az 'A' szakot jelöltem meg első helyen, de oda nagyon sok alkalmassági felmérés is van, amin nem biztos, hogy átmegyek, úgyhogy hiába lenne elég pontom.


'B' szakot is szeretném, ezt jelöltem meg második helyen. Ha A-ra nem vesznek fel, akkor az mindegy hogy B-t csak második helyen jelöltem meg, ha van elég pontom, akkor automatikusan felvesznek, vagy felvennének akkor is, ha csak 3-4. helyen jelöltem volna meg?


Pl. B-re 420 a ponthatár, én 3. helyen jelöltem meg, de az első 2 helyre nem vettek fel és van 440 pontom. Akkor lényegtelen hogy a listának mennyire a végére írtam be ha megvan az elég pontom?


Gondolom igen de nem vagyok biztos.


2017. febr. 14. 12:15
 1/1 anonim ***** válasza:
Így van, ha hatodiknak jelölöd, de csak arra elég a pontod, akkor is felvesznek, mindegy, hanyadiknak jelölöd.
2017. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!