Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulásban segítene valaki?

Továbbtanulásban segítene valaki?

Figyelt kérdés
Bankban szeretnék dolgozni, milyen egyetemek/főiskolák vannak ahol ezt tudnám tanulni? És kb mennyi pont kell hozzá? Később el tudok ezzel helyezkedni? Előre is köszönöm. :) (17/L)

2017. febr. 15. 19:25
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Kimaradt: Lehetőleg államilag finanszírozott iskolák érdekelnének.
2017. febr. 15. 19:28
 2/15 anonim ***** válasza:

Attól függ mit akarsz a bankban csinálni. Én azt tudom, hogy gazdaságinformazikus diplomáját lehet szakosodni banki rendszerekre, ami elég jól fizet. Corvinuson és BGE-n a legjobb a képzés Budapesten. Ha érdekel az informatika, nézd meg a ponthatáraikat.


Ha valami ügyintéző akarsz lenni, úgy tudom, ahhoz nem kell egyetem. Elég csak egy OKJ hozzá.

2017. febr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért, kijavítja a telefon.
2017. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A legbiztosabb a pénzügy és számvitel, ezen kívül a többi gazdasági irányú is megfelel(het), pl.: a fentebb írt gazdaságinformatikus, gazdálkodás és menedzsment és biztos van még.


Budapesti iskolák: BCE, BGE ezeken kívül még nagyon sok van, Budapesten is.


Ponthatárok a hivatalos oldalon: [link]


Természetesen létezik, olyan pozíció ahova elég az érettségi + OKJ.

2017. febr. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon sok pint kell hozzá. :( 4,8-as az átlagom. Angolul tanulok néhány tantárgyat. Angolul is kell érettségiznem. jó tanulónak tartom magam. Kb betippeltem, hogy milyen lesz az érettségim. És 366 pontom lett. 452 kell :(
2017. febr. 15. 20:14
 6/15 A kérdező kommentje:
Most meg találtam 302 pontosat. Nem értem, az a pénzintézeti. Meg van ahol nincs a zárójelben semmi.
2017. febr. 15. 20:22
 7/15 anonim ***** válasza:

ANA = Alapképzés, Nappali, Államilag támogatott

ANK = Alapképzés, Nappali, (ön)Költséges


Neked olyan kell, ahol az ANA rövidítés szerepel, mivel államilag finanszírozott képzésben akarsz részt venni.

A ponthatárok eltérőek iskolánként és szakonként is, jelölj meg többet.

2017. febr. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
452. Azért ilyen magas, mert túl sokan jelentkeznek? Nehezen helyezkednék el?
2017. febr. 15. 21:28
 9/15 anonim ***** válasza:

Igen, a sok jelentkező és azok pontszámai miatt magas a ponthatár.

Ez összefüggésben van azzal is, hogy hány államilag meghirdetett hely van adott szakon.


A diploma egy jobb pozícióhoz szükséges, de önmagában egy BCE-s diploma nem elég, neked is képbe kell lenned, hogy az interjún jól teljesíts.

És a nyelvtudás is sokat számít.

2017. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nincs más olyan szak, ahol nem kell fizika, csak matek? És túl sok informatika se? Csak a matekban lelek örömöt. A gépekkel nagyon nem vagyok jóba, de van egy ECDL vizsgám.
2017. febr. 15. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!