Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológusként nem tudok elhelye...

Biológusként nem tudok elhelyezkedni, esetleg tud. Na valaki biológiához kapcsolódó szakmát, tanfolyamot, átképzési lehetőséget mondani, ami viszonylag keresett a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

2017. febr. 17. 22:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A tudna szót nem engedi a gyk. Módosítanom kellett.


Lényeg az, h nem szeretném veszni hagyni a felsőoktatásban töltött éveket, meg a sok energiát, amit beleöltem a tanulásba, meg így is már egy év eltelt a végzés óta...

2017. febr. 17. 22:48
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mezőgazdaságban sem tudnál elhelyezkedni? Mivel például egyik gombatermesztő és gombakomposzt termelő cégnél vezetőnek olyat kerestek aki mezőgazdasági végzettségű vagy biológus.
2017. febr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem túl sok tanulással lehetsz biosztanár, ha esetleg van hozzá kedved. Megpróbálhatod a gyógyszerész képzést, de az hosszú, és nem tudom, mennyit tudnál beszámíttatni a tanulmányaidból. Ha mennek a nyelvek, azzal is lehet boldogulni, de annak már nincs köze a biológiához. Esetleg mehetsz tovább doktorképzésre, aztán megcélozhatsz egy egyetemi katedrát nem feltétlenül itthon.
2017. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: ez jó ötlet, ezirányban nem is gondolkoztam.


Másodiknak: tanári pálya kilőve eü okokból, meg egyébként is kellene a bioszon kívül másik szak is.

2017. febr. 17. 23:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem kell másik szak, de ha kilőve, akkor kilőve.
2017. febr. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem több osztálytársam is biológus végzettségű volt vegyipari labortechnikus szakmán, utána jól el tudtak helyezkedni mikrobiológiai laborokban is, mert diploma megvolt plusz egy jó kis gyakorlati képzést kaptak mellé.
2017. febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Milyen irányban szakosodtál? Bsc vagy msc diplomád van? A "biológus" elég tág fogalom.


De elhelyezkedési lehetőség van bőven, pl maradhatsz az egyetemen oktatni, mellette a PhD-t is megcsinálod. Mikrobiológust rengeteg helyen keresnek, elhelyezkedhetsz különböző laboratóriumokban, kutatóintézetekben, esetleg vegyipari üzemekben. De biológusokra van igény egyes nemzeti parkoknál, állatkerteknél, biogazdaságoknál és tájvédelmi körzeteknél is. Nem mondom, hogy könnyű jó állást találni, de nem is lehetetlen, kellő kitartással és ambícióval néhány hét alatt biztos találsz valamit. :)


A tanári pálya kilőve, mostantól már nincs alapszak utáni tanári mesterképzés, csak osztatlan kétszakos tanárképzés van (4+1 illetve 5+1 éves osztatlan mesterképzés).

2017. febr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Molekuláris biológus MsC
2017. febr. 18. 12:46
 9/13 A kérdező kommentje:

Bioanalitikus BsC

utána molbio MsC

2017. febr. 18. 12:47
 10/13 A kérdező kommentje:
Mikrobiológia irányban nem tudtam szakosodni, mivel nem indult olyan szak az egyetemen.
2017. febr. 18. 12:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!