Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkaügyi Központ által...

Munkaügyi Központ által indított bolti elado tanfolyam előtt milyen felvételi tesztek vannak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
volt mar valaki ilyenen?

2017. febr. 22. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Általános iskolai bizonyítványt kell vinni.

Tesztről nem írtak sehol, a tanfolyam ingyenes és közben kapsz valamennyi havi juttatást. Legfeljebb hamar betelik a létszám.

A tanfolyam végén van vizsga.

Nem voltam ilyenen, de kaptam tájékoztató levelet, ott nem írtak semmilyen "felvételi" tesztről. Regisztrált álláskeresőnek kell hozzá lenni.

2017. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minden munkaügyes tanfolyam előtt van teszt. Így szűrik ki, hogy kit érdemes felvenni a halom jelentekőzőből. Általában alap intelligenciát mérő kérdések (melyik nem tartozik a többi közé: alma, körte, banán, trombita). Plusz írásban összeadás, szorzás, kivonás, osztás - akár tizedestörteket is (van, hogy ellenőrizni is kell az eredményt). Egyszerűbb matematikai feladatok: hány méter kerítés kell az udvar körbekerítéséhez, ha az oldalai ennyi meg ennyi centik. Még néhány alap kérdés a boltos melóval kapcsolatban (pl. mit tenne, ha nem lenne elég pénz a vevőnél, de el akarná vinni a cuccot), esetleg egy kis szövegértés.


Minden teszt ilyenekből áll (írtam egyet szakács tanfolyam és egyet gyermekfelügyelő tanfolyam előtt is). Persze a "szakmai" rész változó (pl. szakács - állítson össze egy menüt).

2017. febr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
aha koszi nem reg voltam bent es mondtak hogy eloszor lesz egy teszt azert kerdeztem hogy mire szamithatok kb:) es akinek nem mennek a tortek annak eselye sincs atmenni? mert en nem nagyon tudom oket .://
2017. febr. 22. 17:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindkét tesztben volt írásban elvégzendő négy alapművelet. De csak az egyikben kellett tizedestörtekkel végezni. Szóval nem biztos, hogy lesz. Másrészt ha tudod írásban az alapműveleteket, akkor tudod őket törttel is, mert kb egy epró plusz lépés kell hozzá.
2017. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
es nehez volt vagy konnyu?:) az elbeszelgetesben mit kerdeznek? mert az is lesz utana
2017. febr. 22. 17:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Összességében könnyű (már ha megy az embernek a tizedestörtekkel való művelet). Csak a szakácsosnál volt utána pofázás is. Ott a szokásos: miért akar szakács lenni?
2017. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
matekba nem vagyok jo :D szoval lehet nem megyek inkabb be :D
2017. febr. 22. 17:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Menj be inkább (megírni)-
2017. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!