Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak akkor mehetek egyetemre,...

Csak akkor mehetek egyetemre, ha olyan szakgimnáziumba jártam, ahol volt központi felvételi?

Figyelt kérdés
2017. febr. 24. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az egyetemi jelentkezésnél csak az érettséginek számít.
2017. febr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval ha érettségi van, és jó, akkor végül is teljesen mindegy, hogy nem írtam központit. Értem. Köszönöm a válaszod! :)
2017. febr. 24. 17:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mégis honnan veszed???

Egy a lényeg: hogy elérd a ponthatárt azokat a felvételi követelményeket tejesítve, amit az adott szakon megkövetelnek - kutyát nem érdekel, hogy milyen középiskolába jártál, ha a megfelelő tárgyakból megvan az érettségid!

2017. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemhez alapvetően két dolog kell. Érettségi vizsga, illetve az adott szakra (szakpárra) előírt felvételi vizsga. Teljesen mindegy, hogy kerültél be a középiskolába, illetve, hogy milyen középiskolába jártál.
2017. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
#Kerdezo, lehet tudni hanyadikos vagy?
2017. febr. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Általános iskolás még. A tanárnőm mondta ezt, de anyuék is csak néztek, hogy mi van.. Ezért kérdeztem meg, mert már kicsit beparáztam.

Köszönöm a válaszokat. :)

2017. febr. 24. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez hülyeség, én sem írtam pár éve felvételit mégis most egyetemista vagyok XD Nekem hidd el!
2017. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én elhiszem. :)
2017. febr. 24. 21:05
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
Akkor megnyugodtam!
2017. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!