Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tudásra van szükség...

(~). .(~) kérdése:

Milyen tudásra van szükség ahhoz, hogy bekerüljek, és bent is tudjak maradni a BME Villamosmérnökin?

Figyelt kérdés
Például mennyire kell értenem a matekot és a fizikát? Mennyire kell tudnom programozni?

2017. febr. 26. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Emelt fizika érettségit legalább 85℅ felett. Az emelt matek anyagot legalább 4-esre. Programozni meg nem kell tudnod, még az infó szakon is előről kezdik.
2017. febr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Emelt fizikát felesleges, ez egy matek orientált szak, azt viszont nagyon meg kell húznod.

Egyébként meg sok szorgalomra, kitartásra és tanulni való hajlandóságra van szükség a BME villanyhoz. Programozás 0-ról indul, de nagy a tempó.

2017. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az első félévben nagy előny, ha vágod a gimis emelt fizikát és matekot. Nekem ezekre relatív keveset kellett készülnöm, fizikára, szinte alig, mivel első félévben még nincsenek benne komolyabb matematikai műveletek. Én a programozással szenvedtem a legtöbbet. De az első félév viszonylag könnyű a másodikhoz képest. A számítástudomány alapjai egy tipikus szórótárgy, csak elrettentésnek van, nem épül rá semmi, és a későbbiekben se lesz rá szükség, sokaknak az nem ment, mert ott kb versenytípusú matekfeladatok voltak a zh egy részén, a másik része algoritmusos, az megtanulható, a szóbelin meg minden tételt vágni kell a ketteshez. Csak túl kell lenni rajta. Szorgalom nagy előnyt jelent, sokaknak nem ment a "szabad élet", későn kaptak észbe, vagy teljesen elment a motivációjuk az első sikertelenségek után. Én ajánlom a két emeltet, ha az gondot okoz, akkor az egyetem is azt fog.
2017. márc. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!