Radiográfusnak mi a dolga?

Figyelt kérdés
KDA (képalkotó diagnosztikai analitikus) alapszakon tanulok, ha elvégzem radiográfus diplomám lesz, de még mindig nem tudok rájönni, hogy kb mivel is fogok foglalkozni pontosan, mert van tanár aki azt mondja, hogy fel kell dolgoznunk majd a képeket, más tanár azt mondja, hogy csak asszisztensek leszünk. Én ugy gondoltam, hogy pl. ha én UH-n dolgoznák, akkor az én dolgom lenne a beteg leletezése. Aki esetleg már elvégezte, vagy csak tudja, leírná? előre is köszönöm

2017. febr. 27. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A képek kiértékelése nem a te dolgod, maximum csak technikailag, bár néhány nagyon súlyos kórképet fel kell ismerned és szólni a radiológusnak, hogy baj van és nézzen rá most. Ilyen pl. egy beékelődés gyanú, vagy egy nagy vérzés, vagy egy nagy tumor amiről nem tudtak még a beutaló orvosok. De a lelet megírása nem a te dolgod.


Bár remény van rá, hogy bizonyos esetekben majd te is leletezhetsz, mert akkora hiány van radiológusokból, hogy megjelent az igény rá, hogy bizonyos erősen korlátozott jogokkal egy radiográfus is leletezhessen pl. mellkasfelvételeket. De egyelőre ez még nagyon gyerekcipőben jár és elsősorban külföldön lesz ennek esélye, Magyarországon még biztos hogy sokáig nem lesz ilyen.


Az ultrahanggal kapcsolatban pedig pont beleszaladtál, mert pont ott vagy a legtávolabb a leletezéstől, ott még a vizsgálatot sem végezheted ezzel a diplomával, kell hozzá külön szonográfusi végzettség (nonszensz tudom....).

2017. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ :) Szomorú, hogy az UH-t nem végezhetem majd, pedig ez állt hozzám a legközelebb :(
2017. márc. 20. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az azért durva, hogy 4 évet tanulsz egyetemen azért, hogy aztán ASSZISZTENS legyél..
2023. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!