Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri elvégezni a mesterképzést?

Megéri elvégezni a mesterképzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég sok eltérő véleményt hallok a mesterképzéssel kapcsolatosan. Van aki szerint maximálisan megéri, azonban egyre több olyat hallok közelebbi, illetve távolabbi ismerőseimtől, hogy még sem éri meg annyira, mert elutasítják őket állásinterjúkon arra hivatkozva, hogy túlképzett vagy hogy nem fizetik meg hasonlók.

Ti mit gondoltok erről?(persze tudom az is meghatározza az msc szükségességét hogy mennyire piacképes az alapképzés) Nagyon örülnék, ha leírnátok saját tapasztalataizokat erről, tehát főleg egyetemet végzett álláskereső vagy már munkába állt emberek véleményére lennék kiváncsi. Főleg a gazdaságtudományi szakokon végzettek álláspontja érdekelne.

Köszi előre is!



2017. febr. 28. 23:51
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Nem gazdaságin végeztem, de azért válaszolok. Pont most lett meg a BA/Bsc diplomám (nyelvszak), éppen álláskeresési fázisban vagyok. Az én diplomám elég "piacképtelen" (utálom ha egy diplomára ezt mondják, a leghaszontalanabbal is sokkal több ajtó kinyílik előtted mint egy érettségivel). Most ott tartok, hogy van egy részmunkaidős állásom egy teljesen más területen és elkezdtem egy nyelvtanfolyamot egy másik nyelvből. Jelenleg ezerrel keresek egy teljes munkaidős állást vagy egy másik részmunkaidőset. Nem kell a szakmába vágnia (ez amúgy is gyakorlatilag lehetetlen az esetemben). Mesterre egyenlőre nem tervezek menni, nem tudom sor kerül-e rá valaha egyáltalán. Úgy érzem kissé kiégtem a felsőoktatástól. A legnagyobb előnye a bolognai rendszernek, hogy már akár három év után kiszállhatsz papírral a kezedben, és akár negyven év múlva is jelentkezhetsz mesterre, mert a BA/Bsc diploma nem évül el soha.
2017. márc. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%
Ha már felmerült benned a kérdés, akkor: NEM!
2017. márc. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!