Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a kriminalisztika szak...

Ha a kriminalisztika szak érdekel mit kell elvégeznem előtte?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok még van két évem egy kéttannyelvű gimnáziumban. Sajnos még nagyon nem vagyok 'életre való', és hiába próbálok utána nézni dolgoknak a továbbtanulással kapcsolatban, még nagyon sok mindent nem értek. Annyit tudok hogy nagyon érdekel az orvostan és a bűntények. (én vagyok a család brutál gyermeke:D) Biológiát és kémiát szívesen tanulom, érdekelnek. Simán orvosnak vagy "nyomozónak" viszont nem érzem elég rátermettnek magam. Nagyon érdekelnek a sorozatgyilkosokról, híres bűntényekről szóló írások,filmek sőt még a boncmesterek munkája is. Annyit tudok hogy az igazságügy jogi szak de hogy ehhez hogy, vagy hol kapcsolódik az orvostan azt már nem. Ha valaki ki tudna segíteni esetleg különféle szakokkal vagy még ha csak egy linkkel is a témáról, azt nagyon megköszönném. :)

2017. márc. 4. 23:42
 1/4 A kérdező kommentje:
17/L
2017. márc. 4. 23:44
 2/4 anonim válasza:
A kettőnek nincs köze egymáshoz szakmailag. Persze boncmester megállapit dlgokat. De ha a kriminalisztika érdekel ahoz jogot kell tanulni amihez gimibe keményen törit. Kémia biosz beállitotságú vagy meg ott az orvosi lehetsz boncmester is vagy patológus bár azt azért bírni kell. Fontos azért hogy tud a bűnügyi filmek nem fedik a valóságot az életbe nem olyan könnyed dolog ez mint a sorozatokba.
2017. márc. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Töri nem a kedvencem de azért megbirkóznék vele ha ezen múlna. Viszont akkor már tényleg szívesebben maradnék biológia irányon. Ami a filmeket, sorozatokat illeti, értem amit mondasz sokszor megkaptam ezt már. :D Próbálok inkább a 'színfalak' mögé tekinteni, inkább sok doku.-t láttam, illetve olvasgattam szakdolgozatokat a témáról Magyarországon.
2017. márc. 5. 00:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Elárulom, minden második korodbelit ez érdekel..

Ennél kicsit mélybb és összetettebb a kriminalisztika, szinte csak egy kis szelete ezek a nagy gyilkosságok, bűntények.


De amúgy valóban jogász szakot kell végzni.

2017. márc. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!