Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen munkát vállalhatnék,...

Milyen munkát vállalhatnék, ha "Műszaki és Informatikai szolgáltatások- az elektrotechnikában" szakon végeznék?

Figyelt kérdés
Jövő iskolaévben fogok ballagni, de már most kellene beírnom valamit, és engem ez érdekelne

2017. márc. 5. 12:09
 1/3 marcusek ***** válasza:
Konkrétan az electrotech.nél nem tudom mit jelenet, de szerintem ez a "Műszaki és Informatikai szolgáltatások" mindenhol a titkárnő-t jelenti. A műszaki rész valószínűleg CAD/CAM az info meg valamelyik irodai programcsomag (office) + valami könyvelő szoftver. Valószínűleg lesz még gazdaság&menedzsment képzés is benne (gazd. alapok,jog,marketing,stb)
2017. márc. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de még jöhetnek pontosabbak :)
2017. márc. 5. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nem oda van írva? Hát szerintem de: "Műszaki és informatikai szolgáltatások az elektrotechnikában szak a kereskedelmi szakirányzat és az elektrotechnika ötvözete. Középfokú ismereteket ad gazdaságtanból, jogból, menedzselésből, a kereskedelem alapjaiból ill. gyengeáramú elektrotechnikából, amely főleg az elektrotechnika alapjaira, anyagismeretre, számítástechnikára, elektronikára és az adminisztratív technikára épül. Diákjaink megtanulják hogyan kell vállalatot alapítani, könyvvitelt vezetni és gépírni. Ismeretekre tesznek szert a bankszférában, a személyzeti és pénzügyi rendszerekben.

Az idegen nyelvi felkészítés területén diákjaink a következő világnyelvek közül választhatnak : angol nyelv, német nyelv, orosz nyelv.

A szakirányzat érettségi vizsgával végződik. Végzős diákjaink képesített műszaki-közgazdász középkáderként dolgozhatnak az ipar szinte valamennyi területén, az állami- ill. magánszektorban egyaránt. Diákjaink többsége sikeres felvételit nyer a műszaki- és közgazdasági egyetemekre, mivel végzettségük kétirányú: elektrotechnikai és közgazdász.

E szakirányzat tehát olyan lányoknak és fiúknak előnyös, akik a kereskedelmi szakirányzatok mellett érdeklődnek a jog és az elektrotechnika iránt is."

2017. márc. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!