Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs ötletem, tudtok iskolát...

Nincs ötletem, tudtok iskolát ajánlani?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok, jővőre iskolát kell választani, de teljes mértékben nincs semmi de semmi ötletem...

13 éves lány vagyok, imádok olvasni, de más elfoglaltságom nagyon nincs.

Ami órát paszolnám:

- Biológia (3)

- Angol (3-4)

- Tesi kizárt dolog (térd problémák)

A többi tantárgyból 4-5 vagyok...

A rokonok körülöttem mind másnak akkar, de nekem fogalmam sincs...

Tudtok ajánlani vmit??

Még válaszolok a kérdésekre, ha lesz ↓.

Elöre is köszi...



2017. márc. 9. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Város nélkül nehéz lessz mert ha Debrecenben laksz ajánlhatjuk a győri iskolákat :)
2017. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj olyan szakot választani, ami bármilyen tantárgyra orientálódik, mehetsz általános szakra is, aztán még lesz időd eldönteni, hova mész, ha egyetemre is tovább akarsz menni. Van egy barátnőm, most végzős gimiben, most döntötte el, hogy hova akar menni. Én sem döntöttem el, most 0.-os vagyok (nyelvi előkészítő). Aztán majd meglátjuk.

A rokonokkal meg ne foglalkozz, ha esetleg találsz valamit, amit szeretnél csinálni a jövőbe.

2017. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
jövőben*
2017. márc. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1.válaszoló:

Bp. környékén élek.

2.válaszoló:

Köszi, ez is egy megoldás, de azért még várom a válaszokat...

2017. márc. 9. 21:21
 5/8 anonim válasza:
Én a Bethlen Gábor Szakközépiskolát tudom ajánlani oda jártam minden nagyon jó volt.Tanulni azt kell mint mindenhol:).Elejében nehéz lesz de majd megszokod:)Nagyon jó a légkör meg minden:)
2017. márc. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak az angollal van gondod vagy más nyelvekkel is?


Szerintem ha nagyon nincs ötleted, egy erős gimi nyelvi előkészítős szakja jó választás lehet. Nyelvre a későbbiekben mindenképp szükséged lesz, az érettségin többletpontot jelent, a diplomának pedig feltétele. Az ilyen iskolák álatalában sok utazást szerveznek, így egyszerre utazol, tanulsz és szerzel barátokat. Szóval ezzel nem nagyon lőhetsz mellé :) Én francia-magyar kéttannyelvű suliban tanulok, nagyon szeretem. Már most van két felsőfokú nyelvvizsgám, többször voltam külföldön ösztöndíjjal, fogadtam cserediákot...


Szóval ha esetleg van olyan nyelv, amit szívesen tanulnál, akkor szerintem ez egy nagyon jó irány lehet :)


(Veszprémben tanulok, ha gondolod, írok a sulinkról is bővebben, bár ide csak koliba tudnál jönni)

2017. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Amit még érdemes átgondolnod, az az, hogy melyik tantárgy érdekel. Nem kell, hogy kitűnő legyél belőle, bőven elég, ha szereted tanulni. Ahogy írták már, nem muszáj gimiben specializálódni, sok iskola kínál általános képzéseket.

Azt tanácsolom, hogy gyűjts össze minél több sulit és szakot, csinálj egy listát, és menj el minél több nyílt napra! Érdemes megnézni az előző évek ponthatárait, hogy tudd, milyenek a bekerülési esélyeid :)

2017. márc. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:

Hát csak angolt tanulok a suliban, de más nyelveket nem tudom hogy mennyire tanulnám...

De köszi a segítséget, még megfontolom ha nem lesz más esélyem... :)

2017. márc. 11. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!