Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3-as matekkal (az érettségim...

3-as matekkal (az érettségim is ennyi lett) van értelme megpróbálni egy kereskedelem-marketing vagy egy turizmus-vendéglátás szakot?

Figyelt kérdés

2017. márc. 12. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
erre én is kíváncsi vagyok.
2017. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én erre tudok neked választ adni, én megpróbálkoztam a főiskolával! Itt van részletesen, nem csak copy paste:


Első hetem:

– Kamatos kamatszámítás

– Árajánlat összehasonlítás

– Járadékszámítás

• Gyűjtőjáradék

• Törlesztőjáradék

– Pénzügyi számítások Excel-el


Na mondom, itt még semmi gond, megy ez mint az 1x1.


2. Hét

Határérték fogalma

- Függvények határértéke

– Végtelenben

– Végesben

- Függvények folytonossága

- Deriválás


Nehezebb az első hétnél, de ha foglalkozik vele az ember, nincs nagy gond.


3. Hét

Függvény adott pontbeli

differenciálhányadosa.

A derivált szemléletes jelentése.

Elemi alapfüggvények derivált függvényei.

Deriválási szabályok (összeg, szorzat,

hányados, összetett függvény).

L'Hospital szabály.


Itt kezdtem érezni, baj van sok lesz, következő héten zárthelyi...


4. Hét

Differenciálszámítás alkalmazása

– Elaszticitás.

Egyváltozós valós függvények vizsgálata:

– értelmezési tartomány

– tengelymetszetek

– paritás

– határérték

– derivált és a monotonitás kapcsolata

– stacionárius pont, szélsőértékhely


5. Hét

 Egyváltozós valós függvények vizsgálata:

– értelmezési tartomány

– tengelymetszetek (zérushely)

– paritás

– határérték

– monotonitás, szélsőérték

– konvexitás, inflexiós pont

– grafikon felvázolása

– abszolút szélsőértékek

– értékkészlet

- Függvényvizsgálat táblázat alapján

- Számítógépes függvényvizsgálat

GeoGebra segítségével


6. Hét

Őszi szünet, otthon felkészülés a kiadott oktatóvideók és gyakorló tesztek segítségével a Geogebra vizsgára.


7. Hét

Deriválás gazdasági alkalmazása

Szöveges szélsőérték feladatok:

Közgazdaságtani függvények vizsgálata

– Teljes haszon, határhaszon függvények.

– Parciális termelési függvény.

– Átlag- és határtermék függvény.

– Költség függvények.

– Teljes bevétel.

– Profit függvény.

Függvényvizsgálat számítógép segítségével:

GeoGebra szoftver alkalmazása


8. Hét

Többváltozós függvények

– Megadása, szemléltetése.

– Szintvonalas ábrázolás.

– Kétváltozós deriválás.

– Kétváltozós függvények szélsőértékeinek

meghatározása.


9. Hét

Határozatlan integrál

– Alapintegrálok

– Integrálási szabályok

– Gyakorló feladatok

- Határozott integrál

– Newton-Leibniz formula

– Területszámítási

feladatok


10.-11 Hét

Operációkutatási feladatok megoldása – Modellezés (Gyártási-, keverési feladatok) – Grafikus megoldás

KOVÁCS FERENC-KOVÁCS GERGELY:

Modellek és megoldások (2013)

Ez rendszeres könyvből seggelős


12. Hét

Vizsgára készülés, kötetlen konzultáció


Összegzés: Az én főiskolám a gyengébbek közé tartozik, elvéreztem, nem adtam fel többször is nekifutottam. Nagyon-nagyon kemény munkát igényel, ha csak egy hármasra telt az érettségire a szorgalmadból, akkor itt egy kettesért magántanárhoz fogsz járni, és irdatlan sokat fogsz szenvedni.

2017. márc. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második voltam, még egy kis statisztikai adat:

A hallgatók több mint a fele nem megbukik, erről statisztika órán csináltunk még anno egy diagrammot is.

Rosszak az arányok, sokan érkeznek olyan tudással mint te meg én, ők általában az elégtelenek táborát erősítik. Kevesen közülük sok szenvedés árán elérnek egy kettest, de ezt szinte soha nem az első félévben. Miután megbuktak a második alkalommal újult erővel immáron magán tanártól külön órákat véve.

Persze valakinek itt se megy, de nem adja fel csinálja a többi tárgyat szorgalmasan.


Mikroökonómia és a makroökonómia pl nagyon egyszer, a pénzügy 1-2 is egész könnyen teljesíthető, pénzügy 1 99%-ban csak elmélet. Pénzügy 2 kezd ráépülni a számításokra, de a gazdmatekhoz képest olyan ez mint az 1x1. Számvitel se olyan nehéz, tanultunk kicsit könyvelni, különórák nélkül is teljesíthető minden gond nélkül.


Az igazi problémák a Gazdasági matematika és a Statisztikánál vannak, azok szórják ki a hallgatók nagy részét, különösen a Gazdmatek.

2017. márc. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És te milyen szakon tanultál?
2017. márc. 13. 16:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a gimi utolsó pár évében megszerettem a matekot (vagy legalábbis egy részét), az érettségim mégsem lett fényes, ott leblokkoltam, és nem sikerült 3-asnál jobbra (előtte félévkor is, évvégén is ötös voltam több éven keresztül). Most tanulok kereskedőnek, és elmondhatom Neked, hogy alap műveleteken kívül nincs szükség másra. Összeadsz, kivonsz, szorzol és osztassz, mindezt géppel, szerintem nincs benne túl nagy kihívás Van akinek nehezebben megy (ahogy írtam, én gyorsan megértem általában ezeket a dolgokat, mert régen is ment és szerettem) de abszolút megtanulható kategória.

Az utóbbi szakról nem tudok mit mondani, a barátnőm arra ment, de nem panaszkodott a matek részére.

2017. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Simán mehetsz. 2 lett az érettségim, es most elsőévesen 1 eves osztondijam van. Csakis szorgalom kerdese, hogy mennyire próbálod behozni a lemaradásodat, es mindig többet tanulsz, mint mas.
2017. márc. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Sztem nálam is az volt a fő probléma,hogy nem tartottam fontosnak a matekot,nem érdekelt.De ha jobban ráállok,menni fog az

2017. márc. 15. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!