Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ókori történelem és a...

Az ókori történelem és a filozófia érdekel. Milyen szakra jelentkezzek?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki jön a mérnöközéssel: nem érdekel a pénz, jobban érdekel hogy mit szeretek. Hogy mit kezdek a diplomámmal az szintén nem releváns kérdés, mert tisztában vagyok vele, hogy valószínűleg semmit.


Szóval, az ókori és azt megelőző korok történelme érdekel, illetve a későbbi kereszténység előtti Európa. Érdekel a filozófia és politika elmélet is.


Melyik szak lenne a legközelebb ahhoz, amit én keresek?


A történelmet tekintve leginkább kultúrális és hadtörténelem, illetve a pogány vallások és mitológia érdekel. A gazdaság, infrastruktúra fejlődése, belpolitikai menőverezés meg a többi - köszönöm, de nem igazán fogott meg soha (míg az összes többi részt mindig is szerettem, ezeket a témákat igazán szenvedélyesen gyűlöltem egész életemben, és nagyon nehezen tanultam :D).


Feltételezem történelem szakon nem lehetne rögtön az elejétől az ókorra specializálódni. Mivel van egy igen erős politikai beállítottságom, nem igazán szeretném a közelmúlt eseményeit tanulni (feltételezem ennek az okai érthetőek és egyértelműek mindenkinek). Továbbá a középkor keresztény Európája sem túlzottan érdekel, bár ez "alkuképes".


Egy másik probléma a történelem szakkal, hogy emelt érettségim angolból van, nem történelemből. Jelenleg nyelvszakos vagyok (orosz).



2017. márc. 13. 10:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ókori nyelvek és kultúrák alapszakot, vagy a történelem, esetleg a régészet alapszakot mondanám. Való igaz, alapképzésben nincs sok lehetőség specializálódni, de ezzel együtt kell élni. Ezek eléggé speciális területek, nemhogy alap- de nagyon mesterképzésen sincsenek olyan szakok, amik kifejezetten csak ezekre fókuszálnának. Kutatási témának mondjuk nem rossz, de addig el kell jutni.

Ha diplomát akarsz, akkor sajnos olyan dolgokat is kell tanulnod, amit nem szeretnél, ez minden képzésen így van. Ha viszont nem szeretnél ilyen dolgokat tanulni, akkor az érdeklődésed kielégítése végett millió meg egy könyvet elolvashatsz, szigorúan csak arról, ami valóban érdekel, viszont azért természetesen nem fogsz papírt kapni. Valamit valamiért.

2017. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!