Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnák plasztikai...

Hogyan tudnák plasztikai sebész lenni?

Figyelt kérdés
Azt szeretnem meg kerdezni. Hogy én 2évig jártam a közgazdaságira (az első évben csak nyelvi előkészítős voltam. Szoval az nem számit) ezután ki mentünk angliaba es ott 1évet jártam a City Of Liverpool collage ba. Es most ujra itthon vagyok. És szeretnék plasztikai sebész lenni. De igy hogy kezdjem el? Mire lessz szükségem hozzá? És kb hány év lessz?

2017. márc. 15. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:

semmelweis.hu/aok/szakorvoskepzes/szakkepzessel-kapcsolatos-tanulmanyi-ugyek/

Itt mindent megtalálsz! :)

2017. márc. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is egy nyelvtankönyvre. Ékezet; hogy előtt vessző; éssel nem kezdünk mondatot; lesz*... Egy helyesen írni/beszélni nem tudó ember keze alán nem feküdnék az biztos...


Ezután biológia és fizika/kémia emelt szintű érettségi. Bekerülni egy orvosi egyetemre, azt elvégezni (min. 6 év). Felvi.hu-t illetve az orvosi egyetemek honlapját tessék átnézni :)

2017. márc. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először igen, valóban érdemes megtanulni magyarul.


Utána érettségi: emelt biosz és emeltkémia/fizika szükséges abejutáshoz valamlyik orvosira. Ha majd odáig ljutottál, akkor érdemes visszatérni a kérdésre.

2017. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1.lépés: kerülj be az általános orvosi képzésre(négy egyetemen indul képzés: Budapest, Debrecen,Szeged,Pécs)


2.lépés: végezd el lehetőleg 6 év alatt(ne csússzál, ha meg csúsztatsz,akkor csúsztatsz).


3.lépés: +6 év alatt tanuld meg és végül tedd le a plasztikai és égés-sebészet szakvizsgát(ez egy szakvizsga!). A képzési ideje 72 hónap.


sotepedia.hu és sok honlap segítségedre lehet!


Sok sikert!


Én hematológusnak készülök.

2017. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen koszonom a válaszokat :) sokat segítettek :)

Elnézést a helyes irási hibákért sajnos a telefonom mindig ki javit :(

2017. márc. 19. 04:36
 6/8 anonim ***** válasza:

A telefon szándékosan ilyen hibákat nem tesz bele ;)


Sok sikert a célod eléréséhez :)

2017. márc. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hogyan "tudnák"......????
2017. okt. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy az alap orvosi végzettség után először általános sebészeti szakvizsgát kell tenni és csak azután jön a plasztikai sebészeti szakvizsga, mivel ez utóbbi az előbbire épül.
2017. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!