Lehetek így nyomozó?

Figyelt kérdés
Általános tagozaton tanulok egy gimnáziumban ami csak egy érettségit ad. Idő közben rájöttem hogy nem jó választás volt, mert nyomozó szeretnék lenni. Nézegettem az érettségi követelményeket és mindenhova rendészeti is kell. Már iskolát nem akarok váltani, mert az évpocséklás lenne. Hogyan foglalkozhatnék ezzel? Most vagyok 10.-be és szeretnék majd egy jól kereső állást. Valami tanácsot tudnátok írni hogy minek érdemes tanulni a mai világban? Gondolkodtam külföldön is, de még nincs elképzelésem hogy ott mi lenne jó.
2017. márc. 16. 09:29
 1/2 anonim válasza:
Nekem itthon autotechnikus végzettségem van, szeretem a szalmát, előre is jutottam csoportvezető szintig , de a pénz nevetséges. Utána elegem lett majd egy év külföldi munka teljesen szakmán kívül (Skócia, dobozokat hajtogattam éjszakánként havi egymillióért) ideje alatt annyit kerestem hogy Pest megyében vettem egy kertes családi házat és egy 15 éves autót, azóta itthon ugyanúgy dolgozom, de legalább ennyivel előrébb jutottam, a szakmai sikerek már egyáltalán nem motiválnak, sajnos az autószerelő szakmának még pár éve van hátra utána esélytelen lesz művelni, vagy minimum informatikusok kellenek hozzá.
2017. márc. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdező, te nagyon kevered a dolgokat.

Nyomozó két módon lehetsz.

- valamelyik rendészeti szakközép elvégzése ( Lehetőleg bűnügyi szakon, de ha nem, az sem baj, mert a szolgálati ágak között van átjárás a tényleges szolgálat alatt.,

- NKE Rendészeti kar elvégzése.


Első esetben tiszthelyettesnek, másodikban tisztnek avatnak. Mindkét állománycsoport végezhet bűnügyi munkát, legfeljebb a hatáskörben, fizetésben,beosztási helyben lesz különbség.


Mindkét esetben alapfeltétel az érettségi, de az lényegtelen, hogy melyik iskolában szerezted. Úgyis a felvételi fog dönteni.

2017. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!