Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek gimnázium vagy...

Szerintetek gimnázium vagy szakközép? 😕😐

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni🙎

Valaki ad tanácsokat?😊🤗

Vagy esetleg leírjátok hogy miben különböznek és hogy mivel jobb a másik🙂

És hogy a Budapesti szakkok jók-e? ( jövőre felvételizem és nem tudom eldönteni😔) a tanácsokat előre is köszi😄😄😉😊



2017. márc. 18. 10:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Gimnázium, továbbtanulási szempontból sokkal jobb, ha egy jó gimnáziumba felvételizel, akkor kevesebb a tróger,cig.ány és hasonló emberek.
2017. márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Ez beállítottságtól függ! Ha gimnáziumba mész onnan biztos főiskolára/egyetemre kell menj ami +3-6 ev esetleg több! Gimiből okjsre váltást nem javaslok nalunk akik gimiből jöttek technikumba 2 végezte el a többi vagy megbukott vgy elment inkább! Ha szakközépbe mesz az is 4-5 ev esetleg 6! Csak lesz egy szakmád! Fizetésben van különbség egy szakmával is lehet 500 ezret keresni ezt tapasztalatból mondom mert ismerek ilyen embert de alapvetően a bérezés 160 ezerről indul! Ez a szakmunkás minimum! De egészen a duplájáig el lehet battyogni évek alatt esetleg meg plusz iskolákat is végezhetsz ha 3 szak mellett ugy dönt a munkáltatód hogy Te egy tipp topp ember vagy (hosszú nyelv)! Egy főiskolai végzettségnék mas a helyzet ott nem kell az esetek döntő többségében szakba járni dolgozni sem hétvégén rugalmas a beosztás óra keretbe vannak többnyire nalunk legalábbis egyik nap ha 6 órát van másik nap pl 10-et es megvan a "napi" 8 ora persze ha olyan jo munkaerő akkor ha bentmarad sokszor az mind plusz pénz vagy szabadság csúszó formájában! Es a bérezés is kb szerintem min 250 ezerről indul zsebbe de meg egyszer nincs se 3 szak se hétvégi munka ebben az esetben ha egy általános mérnök vagy! Hosszú az út addig a munka világa meg pillanatokról változik ezert nem mondom azt hogy mit válassz, hanem járj a földön a realitás világában ez amit leírtam most van de 1-2 ev múlva ki tudja mi lesz a léha embereknek kedvez ez a világ, ugyhogy jo eséllyel marad amit mondtam. En szakmát tanultam! Pesti iskolák nem tudom milyenek mert nem vagyok pesti
2017. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Szakmát tanulnék.

Hogy miért? Ha pl infos szakot tanulsz akkor azt továbbtanulásnál szinte mindenhol érts: 80%-ban mindenhol elfogadják minden szakirányban.

Tehát ha pl neked az álmod hogy gépészmérnök legyél de infót tanultál kit érdekel? Adja a pontot hozzá.


+ ha nem vagy jóban a biosszal, kémiával, földrajzzal akkor nem feltétlenül kell 3 évig ezeket tanulni lehet ledaráljátok 1 év alatt .

Viszont ehhez meg otthoni szorgalom kell hogy tanuld az a 2-3 tárgyat ami érdekel és ne csak az órai-t csinálgasd.

2017. márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez főleg a celjaidtol függ. Mi szeretnél lenni ? Pl Ha orvos, akkor szakkozepben esélytelen hogy felkeszulj az emelt biosz kémia érettségire oda mindenképpen gimnázium kell. Így hogy szakközép vagy gimi, ennyi infobol nem lehet megmondani, csak ha jellemzed a két iskolát és a terveidet ha nem biztos, hogy tovább szeretnel tanulni, akkor inkább a szakközép. Ha nem vagy tutira biztos, hogy mi szeretnél lenni, akkor inkább a gimnázium. Ha pl fontosnak tartod a nyelvtanulást, akkor a több nyelv miatt a fiú a nyero. Ha nem akarsz mindenféle tárgyat tanulni csak azt ami igazán érdekel, akkor szakközép. Azt pedig hogy a szakkozepben csak trogerek vannak, nem biztos. Vannak nagyon jó szakkozepek és borzasztó gimnáziumok is. Itt a környéken van egy gyenge gimi ahová kettes matekkal felvettek valaki matek tagozatos gimibe...Kész vicc...És gimnázium...Ugyanakkor van egy szakközép is ahová felvételit hirdetnek, unokatesomat 4,4-as átlaggal utolsóként vettek fel, és bizony az iskola felszereltebb mint némelyik egyetem. Kb minden harmadik ember továbbtanulni onnan. Szóval ismét mondom, ennyiből nem lehet eldönteni. Függ a két sulitol,és a celjaidtol
2017. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Előző vagyok


Több nyelv miatt a gimi a nyerő akart lenni

2017. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

Alapvetoen a gimnaziumok erosebbek, jobban felkeszitenek egy egyetemre, atfogobb tudast adnak. Ha egeszen biztosan tovabb akarsz tanulni vagy eppen meg nem tudod, merre menj, akkor jo valasztas, mivel sok mindenhez lesz alapod. Speciel en is azert lettem gimis, mert nyolcadik ev vegen meg fogalmam sem volt, hogy mit akarok csinalni :D mondjuk nalunk tagozatok vannak, tehat valamilyen iranyt azert ki kellett valasztani, de ez azert konnyebben modosithato.

A szakkozepek kozott valoban sok a vacak, foleg most, hogy pl.ezzel a komplex micsodaval szetbarmoltak a termeszettudomanyos targyak oktatasat, de tavolrol sem mind szinvonaltalan, ismerek nagyon nivos, kemeny helyeket is, ami siman lenyom nem egy gimnaziumot. Na ha mar vannak konkret terveid es ehhez bekerulsz egy ilyen jo szakkozepbe, az a leheto legjobb valasztas, hiszen rendesen kitanulod a szakmat es jo hely leven, tisztesseges egyeb tudast is kapsz melle.

2017. márc. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem tudod mit szeretnél még csinálni, akkor gimnázium.

Ha szakközép 10. osztályában pl rájönnél, hogy te mondjuk vegyészmérnök szeretnél lenni, akkor kb esélytelen a bejutásod mert nem tanultok kémiát pl.

2017. márc. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szülőként válaszolok. Sajnos a mai gyerekek nagy része még 18 évesen sem tudja eldönteni, hogy mi akar lenni, 14 évesen általános végén még rosszabb a helyzet. (természetesen biztosan vannak kivételek)

A szakgimnáziumot csak akkor javaslom, ha biztosan tudod, hogy mi akarsz lenni. A saját gyerekemet gimibe "adtam", mert fogalma sincs, hogy mit szeretne csinálni.

Ahogy az előttem szólók leírták, próbálj meg nyelvet tanulni!

2017. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha a tanulmányi eredményeid, képességeid, céljaid indokolják, mindenképpen gimibe menj. Vannak nagyon erős szakközepek, de nem ez a jellemző, és szakirányt váltani vagy bejutni felsőoktatásba jóval nehezebb, mint egy gimnáziumból. Viszont gimiből se gyűjtőbe menj, hanem minimum egy olyanba, ami közepesen erős. Szakközépben nincs olyan erős nyelvoktatás, és személy szerint nem vagyok bizakodó a kötelező szakmai érettségivel és a komplex természettudományos tárggyal szemben se, de ne legyen igazam. Ha stabilitást akarsz, akkor gimibe menj, azt most kevésbé piszkálják.
2017. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%
Ami fontos, hogy semmiképpen ne menj gyenge gimibe, annak nincs értelme. Legalább közepesen erős gimibe menjél, ha gimnáziumba mész.
2017. márc. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!