Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Három lehetőség közül kéne...

Három lehetőség közül kéne választanom?

Figyelt kérdés

Szóval.. 17 éves vagyok, jövőre szakmán szeretnék lenni a mostani érettségi helyett.. Eladói szakma. Viszont, egyrészt nem tudom eldönteni, hogy vendéglátó eladó(pultos, mixer, cukrászdás, kávézós eladó), vagy bolti eladó szakra menjek? Bolti eladóinál megint csak van 2választásom.. Egy suliba tudok úgy menni, hogy 2 év alatt meglegyen a bolti eladó viszont attól a sulitól félek kicsit, hogy mi van, ha túl kemény lesz..? A másik bolti eladó viszonylag elég gyengécske suli, és oda annyira nagyon nem is vágyok. Illetve ott 3 év lenne.. A vendéglátó eladó is 3éves.

Tapasztalatokat szeretnék kérni mennyire nehezek ezek a szakmák? Leginkább a vendéglátó eladóra mennék, de ott nézegettem basszus, olyan dolgokat kell tudni..:O



2017. márc. 18. 11:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Boltba pénztárosnak bárkit felvesznek szinte aki beesik az utcáról, sokszor annyi a kikötés csak hogy légy 18 év feletti. Vendéglátásban viszont jól jön ha már van mixer, barista tudásod, inkább vesznek így fel téged mint hogy valakit ilyenekre tanítsanak még. Én diákmunkásként voltam bolti eladó 2 óra alatt betanítottak meg még az első nap még állt mellettem más is segíteni, aztán ment magamtól, ehhez szerintem felesleges elvégezni szakmát.


Ne abból indulj ki hogy nehezebbnek tűnik, hanem hogy ha már 3 évet beleölsz akkor legyen is értelme a szakmádnak és ne csak egy felesleges papír legyen.

2017. márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megfogadom a tanácsod.
2017. márc. 18. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!