Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt angol mellé milyen...

Emelt angol mellé milyen tárgyból érdemes még emelt érettségizni? Illetve milyen egyetemekre lehet jelentkezni angollal?

Figyelt kérdés
Másból nem vagyok túl jó, nem is nagyon érdekel semmi az angolon kívül, jövőre érettségizem, és tudni szeretném, hogy milyen lehetőségeim lennének egy angol nyelvvizsgával. 17f

2017. márc. 28. 19:17
 1/4 anonim válasza:

Szia! Mindenkeppen emeltezz angolbol. Emelle emeltnek ajanlom a torit vagy az infot, esetleg matekot. Angol-infoval nagyon jo helyekre jelentkezhetnel, es jo munkahelyed is lehetne olyan vegzettseggel. Idegen nyelv es tori sok helyre kovetelmeny, peldaul gazdasagi iranyzatokban. Angol-matek gazdasag.

Idegen nyelv sok helyre kovetelmeny, szoval szerintem csinalj emeltet, es ha a tobbi tantargybol nem vagy annyira jo, mint ebbol, akkor ugy is csinalhatod, hogy rafekszel a kozepszintre, es ugy szerzel tobb pontot. Akkor viszont a pluszpontok miatt megerne egy nyelvvizsga egy masik nyelvbol. Felvi.hu-n nezz szet, nagyon sok hasznos info van. :)

2017. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Matekból borzalmasan rossz vagyok, infó faktos voltam a félévig, de letettem, mert az is iszonyatosan unalmas volt, nem volt nagyon kedvem tovább csinálni. Töri se érdekel annyira ahhoz, hogy emeltezzek belőle, pláne hogy elvileg az az egyik legnehezebb emeltes tárgy. Még infóból talán egy középszintet letehetnék, de ez így már elég gáz hogy leadtam :D
2017. márc. 28. 21:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Irodalom.
2017. ápr. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jó jegyeid vannak középiskolában (4-5), jól érettségizel emleten angolból és a többiből is, valamint leteszel még egy nyelvvből nyelvvizsgát (egy nyelvből csak egyszer számítanak pontot), akkor anglisztika tuti. Viszont ott számolj azzal, hogy nagyon kemény az angol irodalom és a nyelvészet.
2017. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!