Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyibe kerül a Semmelweis...

Mennyibe kerül a Semmelweis orvosi egyetem Budapesten?

Figyelt kérdés
Akár szakok külön, akár átlagosan. Hogyan/mivel lehet kapni ösztöndíjat és mennyit? Van valami olyasmi, hogy ha otthon folytatom a munkámat is jóval kevesebbet kell fizetnem. Ez mennyit segít? Megéri? Bármire kiváncsi vagyok.

2017. márc. 29. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ösztöndíjat tudtommal akkor kapsz, ha nagyon jók a jegyeid vagy ha hátrányos helyzetű vagy. Amúgy a képzés ingyenes, ha államilag támogatott szakon vagy, ha önköltségesen vagy minden szakon más a tandíj.


"Van valami olyasmi, hogy ha otthon folytatom a munkámat is jóval kevesebbet kell fizetnem."

Ne haragudj, de nem tudom mire gondolsz...Attól, hogy dolgozol tandíj nem lesz kevesebb, legfeljebb nem halsz éhen, mert lesz valami bevételed. Vagy félreértem amit írsz?

2017. márc. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket.

Az osztályba és néhány weboldalon óriási árakat látok. 1 millió egy vagy fél évre kb, ebből állami támogatással 900 000-at még mindig kellene fizetni. Nem tudom hogy ez mennyire igaz, de a többi egyetemhez képest nagyon magas (ha így van) mégis, nekem tetszik az orvosi kar és az egyetem is. Mivel most rengeteg itt tanulnak aztán kimennek külföldre dolgozni, ennek megelőzése érdekében hallottam olyat, hogy az állam támogatja azokat az egészségügyi szakra járó diákokat, akik aztán 5-10 évüket itt töltik Magyarországon, itt dolgoznak a hátrányok ellenére is. Ez mennyire igaz? A jegyek, extra foglalkozások/hobbik/eredmények és a családi helyez mindig benne van a pakliban, azt tudom. És azt honnan lehet tudni hogy melyik szak államilag támogatott? Van ilyen a Semmelweisen?

2017. márc. 29. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit te írsz az az államilag finanszírozott, amikor is aláírod hogy a képzési idődet ledolgozod Magyarországon. Ide nem egyszerű bekerülni, de nem lehetetlen. Az önköltséges képzés-ahová alacsonyabb a ponthatár általában-tényleg 1 millió forint felett vannak félévente, mivel eléggé költséges az orvosi képzés.
2017. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát elég sok butaságot hallottál, és az itteni válaszokból sem könnyű megérteni mi a helyzet, ugyhogy medikusként megpróbálom összefoglalni.


2 féleképpen lehet kifizetni KÉPZÉS árát, vagy te magad, vagy az állam. Az ára jelenleg 1.350.000 Ft, de gyakorlatilag senki nem fizet érte (kb minden 500-adik hallgató a többiek helyett az állam fizet) mivel a fizetős képzésre szinte mindig ugyanannyi vagy magasabb a ponthatár. Ez azért van, mert az egyetem így tartja a diploma színvonalát (nem tudják a gyengébb eredményű jelentkezők pénzért megvenni a felvételüket), ezért csak azok fizetnek, akiknek már nincs aktív félévük (már elhasználta másik egyetemen, vagy itt a limitet, amennyi félévet az állam fizet).

Tehát összefoglalva, ha te még nem használtad el a féléveidet, felesleges a tandíjon gondolkodnod, mert ha felvesznek, úgyis állami finanszírozással vesznek fel.


Persze ettől függetlenük kiadások vannak. A könyvek elég drágák és az albérletárak is magasak (ha ez a terv).

Az, hogy "az állam támogatja, az egészségügyi szakra járó diákokat", szerintem a röghözkötésre vonatkozhatott. Ez azt jelenti, hogy ha megkaptad a diplomádat, a következő 20 évben legalább olyan hosszan Mo.on kell dolgoznod, mint a képzésed hossza (itt 6év + csúszás). Ha nem sikerül, ki kell fizetned a teljes tandíjat kamatostol.

2017. márc. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsonak nagyon köszönöm! Sokat segített. Mostmár tisztábban látom a dolgokat.
2017. márc. 30. 15:30
 6/6 anonim ***** válasza:
#4es: ha jól tudom a ponthatárt, ha nem központi, akkor azt nem az egyetem húzza meg, hanem az utolsó felvett pontszáma. Természetesen az előfordulhat hogy van mondjuk 3 jelentkező, az első 2-nek 440+ pontja van a 3.-nak pedig csak 350 és így inkább azt mondják hogy 2 hely van, de ebben nem vagyok biztos, hogy ez létezhet.
2017. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!