Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet OKJ-s képzésre...

Hogyan lehet OKJ-s képzésre jelentkezni úgy, hogy ingyen mehessek?

Figyelt kérdés

Adott egy képzés: [link]

Oda van írva, az ára 320 ezer forint + vizsgadíj. Ellenben úgy tudom hogy egy vagy két OKJ-s képzés ( igazából a szám lényegtelen, nekem ez lenne az első ). Hogyan lehet jelentkezni rá úgy hogy ingyenes legyen ( gondolom a vizsgadíj attól fizetős )? Nem minden OKJ-s képzés ingyenes?


2017. márc. 29. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha egy képzés önköltséges, az mindenkinek az lesz kivétel nélkül. Az államilag támogatott OKJ-nek nappali rendszerű tandíjmentes képzésnek kell lennie (ugyanaz mint a normál iskolák napi 4-8 órában, heti 5 napon). Mint látod ez a képzés szombati napokon van csak tartva.


Olyan nincs, hogy te egy fizetős képzést ingyen elvégezhetsz, csak mert az első OKJ államilag támogatott (lehet).

2017. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1# ellenben nem indítanak nappali képzést ( legalábbis én még nem találtam, de folyamatosan keresek ) Miskolcon. Akkor most fel kell menni Pestre, hogy nappalin legyek? Ez esetben lehet igényelni kollégiumot vagy valamilyen szállást?

Bár egy 15 hónapos képzés során még ha ingyenes a képzés, akkor is drágábbra jön ki a Pesten lét...

2017. márc. 29. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Elmagyarázom: OKTÁVBAN felnőttképzések vannak, felnőtképzések tanfolyamok ami iskolarendszeren kivűli tanfolyamok tehát fizetősők. Neked iskolarednszerű felnőttoktatás okjt kell nézned, nem felnőttképzést. Felnőttoktatás iskolarendszeren belül azok ingyenesek okj nappalin 25 éves korig estin korhatártól független.
2017. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# köszönöm az infót, sokat segített, nem tudtam hogy ez így működik ( ment a zöld ).
2017. márc. 30. 22:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Az Oktav valóban fizetős
2017. ápr. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!