Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy Gazdaság informatikusnak...

123krisz123 kérdése:

Egy Gazdaság informatikusnak milyen lehetőségei vannak?

Figyelt kérdés

Még van egy évem sulibol, a Szegedi gazdinfora mennék tovább. A fő érdeklődési köröm az informatika (ezen belül a programozás) de a gazdasági dolgok is érdekelnek mivel startup-ot szeretnék inditani suli után (vagy IT válalkozást). A lényeg hogy meglehet e tanulni ott jol programozni? (habár tudom hogy ezt autodidaktaként lehet normálisan - én ilyen vagyok de akk is) mert egy ideig programozoként szeretném keresni a kenyerem..

A matek nem akadály habár nem a kedvencem de ennek ellenére jol megy (5) . A rendszergzda élet nemnagyon jön be.. Szeretem a kihivásokat és autodidaktaként tanulni.

Ja és a fenti kérdésre is várom a választ.



2017. ápr. 15. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Menjél rendes informatika szakra, a gazdinfó amolyan két szék között a földre pottyanás. Nem véletlen, hogy pl. a BME-VIK-en csak mesteren létezik. A matekkal viszont barátkozz meg sürgősen!
2017. ápr. 16. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tévedés hogy a gazdaságinfó az 2 in 1 és nem kell külön egy gazdaság egyetem ahhoz hogy vállalkozó legyél.
2017. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Estádio de Felchút ***** válasza:

Oszlassunk el pár tévhitet...

A gazdaságinformatikus NEM közgazdász, köze nincs hozzá. A gazdaságinformatikus olyan informatikus, aki az üzleti rendszerek, folyamatok informatikai hátterével, támogatásával foglalkozik.

A programozás alapjait elmondják, de programozni még a programtervező informatikus szakon sem fognak megtanítani. Az alapokat elmondják, megmutatnak egy irányt, megmondják, merre van az ajtó. De az ajtón bemenned és az utat végigjárnod neked kell.

Szegeden egyébként nagyon jó a gazdinfó képzés, erős, elismert, színvonalas egyetem.

2017. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Értelmetlen is lenne hogy ott 3 évet programozni tanítsanak, a nyelv az évente változik de ami mögötte van, az az elméleti informatika, gráfelmélet, analízis,... az nem változik. Egy nyelvet megtanulni azzal a tudással 3 nap és nem 3 év.
2017. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vedd a fáradtságot és olvass vissza ebben a témában a kérdések között bőven ki lett már vesézve a téma. Ugyan olyan lehetőségeid vannak, mint egy programtervező informatikusnak, ha Szegedre mész.
2017. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!