Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit fogok tanulni középsuliba...

Mit fogok tanulni középsuliba az infós szakon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most előre elnézést kérek ha rosszul írtam a címet vagy itt elírok valamit. Szóval, az lenne a problémám/kérdésem, hogy 7.-es tanuló vagyok és középiskolába infós szakra akarok menni. Eddig minden okés, de ott mit fogunk tanulni? Programozás meg ilyesmiket? Ha igen, akkor azokat már alapból tudni kell?
2017. ápr. 21. 22:52
 1/3 anonim válasza:
83%

Az első évben(9.) a programozással ismerkedtek majd meg(így nem kell tudnod alapból,de én ajánlom) lesz közismereti informatika és általános hardware ismeretek is.

10-11-12. osztályban csak hálózat ismeret és programozás órád lesz /e három évben az érettségire készültök/


Én 11.osztályba járok,ha van kedved,írj bátran egy privát üzenetet, és részletesen leírom,hogy mivel ismerkedtünk meg a 3 év során,és adok néhány tippet mivel érdemes megismerkedned a beiratkozás előtt. :)

2017. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez iskolától is függ. Én ismerek olyan infós középiskolát, ahol az oktatás kimerül az irodai szoftverek ismeretében (attól most tekintsünk el, hogy ez egyébként nem informatika..), de ismerek olyat is ahol valóban programozni tanítják a diákokat az elméleti alapoktól kezdve az iparban is előszeretettel használt programozási nyelvekig. Tehát ha jó iskolát választottál, akkor igen, programozást, néhány egyszerűbb de elterjedt algoritmus elméleti alapjait, a középiskolai szinten szükséges matematikai hátteret és hasonló dolgokat fogtok tanulni. Középiskolában még nem elvárás, hogy úgy menj oda, hogy már tudsz programozni. Ezzel nem lesz hátrányod. Én egyetemen tanítok informatikusokat és sokan az egyetemre is úgy iratkoznak be, hogy még nem is hallottak a programozásról. Tehát az ilyen jellegű hiányosságod biztos, hogy nem lesz hátrány. Viszont amikor egyetemre mész, akkor elég jó előnyöd lesz abból, hogy középiskolában már ilyeneket tanultál.
2017. ápr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat! Csak kicsit féltem hogy már alapból kell tudni programozni, mert egy másik városból származó haverom mondta hogy az egyik osztálytársa nagyon rosszul áll infóból mert nem tudott programozni..
2017. ápr. 22. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!