Dr.LaDePanda kérdése:

Milyen szakmákkal lehet érvényesülni? Mely szakmákkal lehet 200-400. 000 nettó fizetést keresni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok... kb 14,15 éves korom óta gondolkodom milyen szakmát kellene tanulnom, de azóta se jöttem rá... most életemben először tanácsot szeretnék kérni, mely szakmák azok melyekkel kezdő 200,300 a későbbiekben 300,400 forintot lehet keresni.


nincs olyan amit szeretek csinálni... 1 dolgot tudok, nem bírom a monoton egyhangú változatlan szürke munkákat (2 év alatt ez miatt megjártam 7 munkahelyet) a bal lábam,,, lényegében a bokám a terhelést hosszú távon nem bírja, szóval olyan munka mely 10,12 óra állást .sétálást igényel hanyagolnám...


tulajdonságaim hobbi és tantárgy melyeket kedvelek :

-lojális

-céltudatos

-barátságos

-néha közömbös

-foci

-kosárlabda

-PC/konzol

-matek

-történelem

-angol nyelvtan


ez alapján amit le írtam (és mondjuk én a gyereketek lennék vagy 1 kedves ismerős mit ajánlanátok?) mit gondoltok mi passzolna hozzám???


köszönöm, hogy végig olvastad. és előre köszönöm az értelmes segítőkész válaszokat



2017. ápr. 23. 18:57
 1/9 anonim válasza:
50%
Nettó 200-300 ezret itthon, kezdőfizetésként legfeljebb programtervező informatikusként/mérnökinformatikusként tudnál keresni. Ez a kezdőfizetés úgy, hogy legfeljebb 1-2 éves munkatapasztalatod van.
2017. ápr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Hol akarsz ennyit keresni?Kalocsa környékén a polgármester keres ennyit!Hajrá Fidesz!
2017. ápr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha a gyerekem lennél, azt tanácsolnám, hogy a jelenlegi helyzetben és az érdeklődési köröd, képességeid alapján sürgősen engedd el a nettó 200-300e kezdőfizetést. Ezt manapság szinte csak a programozók kapják meg kezdőként. Ne a pénz alapján válassz szakmát, mert hamar jön a 9., 10. munkahely is. Találd meg önmagad először.
2017. ápr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
az a baj, fogalmam sincs a fizetéssel kapcsolatban nemrég utaztam vissza Magyarországra itt még nem voltam dolgozni szóval a fizetésekkel se vagyok tisztában. de sokan mondják hogy 1 albérlet 120-150 forint.. és a fizetés 110-130 ft. + a rezsi + kajáról még szó sem volt. ezért gondoltam ilyen 200-300.000 forintos fizetésre hogy ne legyek másra utalva, saját magam ura lehessek minden gond nélkül
2017. ápr. 23. 19:26
 5/9 anonim válasza:
Akkor utazz kulfoldre. Mert egyszeru emberek nem keresnek ennyit mo.n
2017. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is az informatikát ajánlanám
2017. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tanulj meg kódolni. Ha megy az angol, a neten is elkezdheted, de vannak ilyen szülik is pl. Codecool.
2017. ápr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Menj ki Németországba és havonta még a 600ezret is megkeresed
2017. ápr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7: Ez abban az esetben jó, ha közben jár egyetemre (informatika szakra), vagy már végzett de még nincs meg a megfelelő tudása.


Ugyanis ma Magyarországon a legtöbb helyre elvárás a felsőfokú végzettség, persze nem azt mondom, hogy nem lehet anélkül munkát találni, de sokkal nehezebb, és a fizetés sem lesz olyan magas, mint ha diplomás lenne.


Egyébként mindenképp ajánlatos ilyen képzésre menni, mivel amit az egyetemen tanítanak programozásból, nagyon kevés. Csak az alapok, amire otthon, illetve tanfolyamokon keresztül kell ráépítkezni.


Nálunk van a családban programozó, ezért is van egy kis rálátásom a témára, szóval nem csak hasraütésszerűen kitaláltam.

2017. ápr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!