Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rendezvényszervezés tanulása...

Rendezvényszervezés tanulása egyetemen? Keleti kultúrák szak?

Figyelt kérdés

Szívesen foglalkoznék rendezvényszervezéssel a jövőben. Vajon megéri egyetemre menni és ezt a szakot tanulni? Vagy ugyan oda jutok az egyetemi diplomával, mintha csak egy okj-s képzésben vennék részt? okj képzésen nem gondolkoztam, hiszen oda bárkit felvesznek és abban reménykedek, ha egyetemen tanulnám ezt a szakmát, akkor sikeresebb lehetnék vele a jövőben. Megéri vagy nem?

Inkább humán tantárgyakból jeleskedem, nagyon szeretem a nyelveket is. A jövőben szívesen tanulnék valamilyen ázsia nyelvet is és szívesen laknék Ázsiaban, vagy csak valahol külföldön.

Keleti kultúrák szakra érdemes menni? Úgy olvastam, hogy nem sokat ér el vele az ember. Koreai, ami a leginkább érdekel, de szívesen tanulnék ott kínit is. Ennek elvégzése után van lehetőség jó munkahelyre?



2017. ápr. 25. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Milyen egyetemi szakra gondoltál? Csak mert a rendezvényszervező szakmát 3 hónap alatt ki lehet tanulni tanfolyamon. Máshol nem is nagyon. Az Edutuson van rendezvény menedzsment szakirányú továbbképzés, de az csak Ba/Bsc diploma birtokában jelölhető és fizetős.


Ezekkel a bölcsész szakokkal pedig valóban nem mész sokra és ezt nem a távolból írom, magam is bölcsész vagyok. Hobbinak jó.

2017. ápr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megcáfolnám az utolsó válaszolót. Én kínai szakos vagyok, és szerintem hasznos, nem csak "hobbi". A koreai úgy hallottam nem annyira jó...
2017. ápr. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy hasznos a kínai, csak nem olyan szinten, amilyenen egy Ba alatt megtanítanak. Legalábbis nálunk így volt, aki akart, magának kellett felsőfokúznia, mert a tanszéken nagyjából senkit nem érdekelt, meddig jutnak a hallgatók.
2017. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 viracocha válasza:

Hello,

A rendezvényszervezés nagyon érdekes szakma. Sokan szeretnének benne elhelyezkedik. Én is ezen a területen dolgozom. Nemrég megjelent egy rendezvényszervezéssel kapcsolatos könyv Rendezvénybiblia címmel. Nagyon jó, én már olvastam!

[link]

2017. jún. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!