Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angoltanárnak (középiskolai)...

Angoltanárnak (középiskolai) tanulnék, Budapesten! Mit jelölhetek? Anglisztika? Tanárképzés? Mely Bp. -i egyetemeken, ill. fősulikon tanulhatok középiskolai angoltanárnak?

Figyelt kérdés
Az anglisztika állítólag gyilkos. Nem hiszem, hogy az én gimis extanáraim mind anglisztikát végeztek volna. Ha ez az egy lehetőség van nyilván belevágok, nem vagyok hülye hozzá, de minden lehetőségről tudni szeretnék. Kulcs: Budapest!
2010. máj. 14. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:

A te tanáraid valószínűleg tanárképző fősulit végeztek, amik már így hivatalosan nincsenek.

ebben az új rendszerben csak két szakos tanár lehetsz, szóval bejelölöd az anglisztikát (elég sok helyen van, most nincs kedvem felsorolni, nézd meg a felvi.hu-n), aztán fel kell majd venned egy második minor szakot, hogy az angolon kívül milyen tanár akarsz lenni. elvégzed az alapszakot aztán reméljük, hogy felvesznek tanár mesterre.

így, h középiskolai angoltanár nincs, ha elvégzed általános suliban, középsuliban, nyelvsuliban is taníthatsz, márha felvesznek valahova.

2010. máj. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. máj. 15. 07:59
 3/5 anonim ***** válasza:
Budapest: ELTE, Pázmány Péter Katolikus Tudományegyetem, Károli Gáspár Református Egyetem. A gimnáziumi tanáraid angol nyelv és irodalom szakon végeztek, régebben még nem anglisztikának hívták, de ugyanaz.
2010. máj. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindketten sokat segítettetek, köszönöm. Szerintetek előny az a Károlin, ha egyházi gimnáziumba járok, és (95%-os) hittanérettségim van? Vagy semmi jelentősége, mert nem nézik...?
2010. máj. 15. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége, mert nem nézik. Az angol mellett a törit vagy a magyart nézik.
2010. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!