Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az alábbi szakokka...

Szerintetek az alábbi szakokkal, ha ledoktorálok, lesz esélyem elhelyezkedni egyetemi oktatóként és kutatóként?

Figyelt kérdés
Pszichológia, szociológia, közösségszervezés, biológia, vegyészet, történelem, germanisztika, gyógypedagógia, szociálpedagógia vagy neveléstudomány. Körülbelül ezeket a szakokat néztem ki. Ezek közül van olyan, amelyikkel egyáltalán nem fogok tudni egyetemen kutatni és oktatni?
2017. máj. 1. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Közösségszervezéssel pl szerintem nem annyira lehet kutatni, de a doktori iskolában egyébként is egy szűkebb témát vizsgálsz majd nagyon alaposan. Gondolom mondanom sem kell, hogy ezek alapképzések, amiket mesterképzés követ majd, és akkor már nagyjából meglehet, hogy mire fogsz specializálódni, de persze, ezekkel az alapdiplomákkal és a megfelelő mesterképzéssel elmehetsz doktori iskolába.
2017. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeket a szakokat mesterképzésként akartam írni. Pszichológia MA, szociológia MA, biológus MA, germanisztika MA, stb. A válaszodat köszönöm!
2017. máj. 1. 14:35
 3/5 anonim ***** válasza:

pszchológia-dunát lehet velük rekeszteni nem sok esélyed lenne

szociológia-hát nemtudom, pici esélyt látok, ha nagyon nagyon jó vagy

közösségszervezés-esélytelen

biológia-ezt tartom a legjobbnak

vegyészet-szerintem ez a második legjobb

germanisztika-ebben nem igazán szoktak kutatni, így nem hiszem

gyógypedagógia-vegyesek az érzéseim, de ezt is inkább esélytelennek érzem

utolsó kettővel ugyan az a helyzet mint a pszichológiával

2017. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Esélyed mindenhol lesz, ez attól függ, mennyire vagy jó oktató/kutató, és mennyire értékes a munkád (vagy, sajnos ez is egyre elterjedtebb: mennyire vannak kapcsolataid). Én azt mondom, természettudományos szaktudással jobbak az esélyeid. Aki ért egy kicsit is a biológiához/kémiához, vagy legalábbis annak a piacképesebb szakterületeihez, az elmegy valamelyik ipari céghez, és gennyesre keresi magát kis szerencsével már egy BSc-vel is, de max egy MSc-vel; esze ágában sincs doktorit csinálni. Nyilván a bölcsész- és társadalomtudományok kevésbé piacképes képzések, ott arányaiban többen akarnak bent maradni.
2017. máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ez a folyamat nem teljesen így működik, hogy kitalálod, hogy "na akkor én egyetemen fogok tanítani, de jó lesz. na mit is kéne tanítani, kutatni?"

1. Adott egy szakterület, amit tanulsz, ami téged foglalkoztat, ezen belül pedig egy szűkebb terület, ami jobban érdekel

2. Elvégzel egy BA/Bsc képzést, majd az MA/Msc képzést vagy osztatlan szakot

3. Felvételizel PhD-re...addigra már meg kell legyen pontosabban, hogy milyen terület/téma érdekel, lehetőleg szakmai gyakorlattal - ellenkező esetben mégis milyen alapokkal szeretnél egyetemen oktatni HITELESEN?

4. Jó esetben felvettek még jobb esetben doktoranduszként oktathatsz is adott egyetem, adott szakján/szakjain (ez nem feltétlen jár együtt ösztöndíjasok esetében sem! helye válogatja...)

5. Csodás esetben tanársegédként is alkalmazásba kerülsz ott - és innentől indult meg valójában valami ezen a területen...közben csinálod a doktori képzést, publikálsz, konferenciákra jársz és készíted a disszertációd.

Végzős doktoranduszként írom ezt, tanársegédi kinevezéssel.

A kérdésedre a válasz: azzal a területtel lesz esélyed, ami elsősorban érdekel, megtanulod rendesen, gyakorlatban is megtapasztalod és minden megszerzett tudást összegyúrva hallgatóból képes vagy szakemberévé válni. Ez csak a lehetőség megteremtése...a többihez kell az a bizonyos jókor jó helyen (legyen státusz az egyetemen és azt meg is kapd, mert különben esélytelen)

Szóval ne oktató/kutató akarj lenni, hanem adott terület szakembere, mert csak ebben az esetben van esélyed ezen az úton, ha nincs "protekciód" - nekem nem volt, így szereztem lehetőséget magamnak hozzá. A területem említett az általad felsoroltak között, ha érdekel róla bővebben, akkor privátban válaszolok.

2017. máj. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!