Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit jelent az, hogy az egyetem...

Mit jelent az, hogy az egyetem egy szaka állami ösztöndíjas, illetve támogatott?

Figyelt kérdés
Itt akkor, hogy van pénzügyi része a dolognak?
2017. máj. 4. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy nem kell tandíjat fizetni.
2017. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Két opcióról beszélhetünk: #1 állami (rész)ösztöndíjas #2 költségtérítéses ; az #1 opciónál, hogyha felvételt nyersz az adott intézménybe hallgatói szerződés aláírására vagy kötelezett, amelyben bizonyos feltételek teljesítése mellett a Magyar kormány finanszírozza a tanulmányi féléveidet, amíg a feltételeknek megfelelsz(szerződésben foglaltak illetve az egyetem//főiskola szabályzata) ; tehát lényegében azt jelenti , hogy azonnal nem kell fizetned csak a képzés elvégzése után//bizonyos időtúllépés után//felhasznált állami félévek után vagy külföldi munkavállalás esetén - fontos , hogyha maradsz itthon akkor "ledolgozhatod" (lényegében leadózod) ... egyébként a felsőoktatás jár sok-sok anyagi vonzattal pl.: ismételt vizsgadíj-kérelmek utáni költségek-ismételt tárgyfelvétel és még sorolhatnám...(ez teljesen független attól, hogy államin vagy költségtérítésesen vagy, ígyis-úgyis fizetned kell ezeket saját zsebből ha szükséges)
2017. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Hogy nem kell érte fizetni
2017. máj. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És az mit jelent, ha a jegyzetekert kell fizetni?
2017. máj. 5. 15:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Jegyzet=tankönyv


Ezekért értelemszerűen fizetni kell. Orvosin több 10ezer forintos költség is lehet, főleg első szemeszterben.

2017. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!