Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnök, építőművész?

Építészmérnök, építőművész?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy eme szakmák mennyire keresettek? Kezdő fizetés nettó 150 lehetséges? (Mert lássuk be, kezdőnek ez se kevés manapság). A rajz alkalmassági nehéz? Évek óta nem rajzoltam, de mindig is szerettem épületeket, alakzatokat, stb rajzolni :) Úgy gondolom, talán mégis kijöttem a gyakorlatból. Otthon erre fel lehet készülni egy év alatt?

2017. máj. 6. 20:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Ó, és mi a különbség pontosan a két szak között? Mindkettő tervez, tudtommal. Melyiket keresik jobban, melyiket fizetik meg jobban?
2017. máj. 6. 20:32
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdőnek a 150 nettó sem kevés manapság -> Villamos, gépész vagy programozói vonalon Győrben mondjuk 200-230, Budapesten 240-300 ezer nettót simán lehet keresni ha megvan hozzá a megfelelő nyelvtudás. És ez az építőiparral ellentétben nem napi 10 órákat dolgoznak heti 6-7 nap :D Szóval azért én nem mondanám azt, hogy kezdőként nem lehet keresni. Csak sajnos nem minden mérnöki irányzatra igaz ez.


Építész/építős kezdő fizetésre a 150 nettó kb reális. Vidéki kis tervező irodákban lehet talán picit kevesebb is. Ha neked ennyi pénzért megéri elvégezni egy mérnök szakot, akkor végülis megcsinálhatod. De az építőművészt azt semmiképp sem ajánlom!

2017. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!