Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha építészmérnöki karra...

Ha építészmérnöki karra szeretnék jelentkezni kötelező matematikából/fizikából emelt érettségit tenni, vagy elég a középszint?

Figyelt kérdés
Még két évem van hátra az érettségiig. Minden vágyam, hogy építészmérnök lehessek, de nem vagyok benne biztos, hogy menne a matek vagy fizika emelt érettségi. Inkább vagyok humánabb beállítottságú, de ettől függetlenül nagyon érdekelnek a műszaki dolgok is. Szerintetek felejtsem el az egészet a matek emelt miatt,?

2017. máj. 8. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A "nagyon érdekelnek a műszaki dolgok"-szint nem elég egy építészmérnöknek. Pengének kell lenni. Azt hiszem, emelt érettségi nélkül a pontod se lesz elég a felvételihez, ha meg egy emelt szintű matek nem menne, akkor az egyetem se.

Ha humán beállítottságú vagy, akkor inkább abba az irányba gondolkozz, sikeresebb leszel.

2017. máj. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Más kérdés, hogy megéri-e ennyit készülnöd egy építész ( vagy akár egy építő ) mérnökiért így, hogy kb fele akkora bért lehet vele kapni mint pl egy villamos vagy egy infós mérnöknek.
2017. máj. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!