Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek középiskolai...

Hogyan lehetek középiskolai tanár?

Figyelt kérdés

Ha elvégzem az EKE-TTK Biológia-Informatikatanár osztatlan levelezős képzést, akkor taníthatok középiskolában/gimnáziumban?

Mennyi a ponthatár?

Válaszokat előre is köszönöm. :)



2017. máj. 12. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

1. Nem indul levelezőn osztatlan tanári képzés, csak nappalin!

2. Tanárképzés az ELTE- TKK-n van, ami ugyan nem külön kar, de oda kell beadni a jelentkezést, aztán az infót az IK-n, a bioszt a TTK-n fogod tanulni.

3. Elvégzed az osztatlan tanárit (a felvin megtalálod az előző évi ponthatárokat), és azt hiszem 3. év végén választanod kell, hogy általános iskolai vagy középiskolai tanár szeretnél lenni. Ha mindkét szakoddal középiskolában akarsz tanítani, akkor összesen 5+1 év (12 félév, a +1 év az a szakmai gyakorlat) az egyetem. Ha elvégezted, mehetsz tanítani.

2017. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
303 a tanári képzés ponthatára, ha az már meg van akkor bent is vagy vele. Annyi, hogy előtte ugye van egy pályaalkalmassági vizsga. Van Egerbe is ez a képzés nem csak az ELTE-n
2017. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, most sikerült teljesen összezavarni engem. :D Akkor hogy is van ez pontosan?

És mire lehet számítani a pályaalkalmasságin?

2017. máj. 12. 17:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Az első ELTE-s infókat írt, de te az EKE-re mész, szóval azt ne vedd figyelembe. Ezeket viszont jól írta:


"Elvégzed az osztatlan tanárit (a felvin megtalálod az előző évi ponthatárokat), és azt hiszem 3. év végén választanod kell, hogy általános iskolai vagy középiskolai tanár szeretnél lenni. Ha mindkét szakoddal középiskolában akarsz tanítani, akkor összesen 5+1 év (12 félév, a +1 év az a szakmai gyakorlat) az egyetem. Ha elvégezted, mehetsz tanítani."


A pályaalkalmasságiról tudok írni, de én ELTE-s vagyok. Nálunk olyasmi volt, hogy mikor leadtam a felvin hogy mi szeretnék lenni, fel kellett tölteni egy 2-3 oldalas motivációs levelet, hogy miért szeretnék tanár lenni (ezt kell mindenhol). Aztán ha felmész az egyetemed honlapjára, kell hogy legyen infó arról, hogy milyen is ez a pályaalkalmassági. Nekem kb. 20 percig tartott, a motivációs levelemről kérdezgettek, meg egy előre kiválasztott pedagógia helyzetet kellett elemeznem (gyerek jó a tantárgyamból, de nem akar versenyre menni, mit csinálok ilyen esetben). Ez utolsó feladatot azzal is ki lehetett váltani, hogy egy pedagógiai témájú könyvet elolvasol, és beszámolsz arról, milyennek találtad. Ez ugye az ELTE alkalmassági, gondolom az egri egyetemen is hasonló lehet.

2017. máj. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2017. máj. 12. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Bocsi, akaratlanul is ELTÉ-nek olvastam az EKE-t a kérdésedben..:)

2017. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond, azért köszönöm a segítséged. :)
2017. máj. 13. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!