Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem fognak felvenni orvosira-e...

Nem fognak felvenni orvosira-elmenjek 1 évre egészségügyi főiskolára? Lesz valami hasznom belőle?

Figyelt kérdés
Nem lesz elég pontom az orvosira,megérné elmenni 1 évre az Egészségtudományi Kar(ETK)-ápoló szakra?Az órarendben láttam,hogy ott is van anatómia,elsősegélynyújtás és idegen nyelv.Ezeket tudnám hasznosítani az orvosin?
2010. máj. 16. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Valamennyit biztos tudnál hasznosítani belőle. De ha tényleg orvosira szeretnél menni, és biztos, hogy megpróbálod még egyszer, akkor nem mennék el a helyedben. Csak az államilag támogatott féléveid fogynak, amire orvosin lehet szükséged lesz még. (Nem téged minősítelek, ne értsd félre, de sok embernek szüksége van arra a +1 évre...nem ritka dolog orvosin az évismétlés)

Inkább vmi témába vágó OKJ-re menj (mentőápoló, csecsemő- és gyermekápoló, vagy ilyesmit keress:)

2010. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a tanultakat hasznosítanio tudod, annyiban hogy nem lesz minden idegen. DE! mivel főiskolai karon szerzel jegyeket, akár kollokvium, akár szigorlat az orvosin nem fogadják el! tapasztalatból mondom, 2001-ben végeztem a DÁ szakon és egy szigorlatot sem fogadtak volna el az orvosin.
2010. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igenigen,az államilag támogatott évek miatt érdemesebb lenne évet kihagyni,csak az a baj hogy itthon azt erőltetik hogy legyek valahol,mert ha jövőre sem sikerül akkor.... Na majd lesz valahogy.Köszi a választ! :)
2010. máj. 17. 10:19
 4/4 anonim ***** válasza:
szia! Én ilyen fősulin tanulok,és nálunk is vannak páran akik az orvosira akarnak menni,de nem vették fel őket...szerintem ne hallgass az otthoniakra,hagyj ki 1 évet és legalább fel tudsz készülni egy jobb érettségire vagy szerzel egy nyelvvizsgát. Sokkal többre mész vele,mint ha feleslegesen jársz valahova ahová nem akarsz és folgynak a féléveid. Az orvosin ugyen tudod hogy másfél milla egy félév,ha már nem támogatott? Ezt vedd alapul! És mondd meg szüleidnek is.
2010. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!